Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması

5,0
Ürün Kodu: 9786051738802
148,50 TL 111,38 TL

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm işlemler 128 bit SSL ile güvende

HIZLI GÖNDERİ

Siparişleriniz ortalama 2-3 iş günü içinde kargoda

ÜCRETSİZ İADE

14 gün içerisinde ücretsiz iade ve değişim hakkı 

Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması

Eula Biss

 

The New York Times / Entertainment Weekly / Publisher`s Weekly: Yılın En İyi 10 Kitabı`ndan biri

 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği Ödülü finalisti

Mark Zuckerberg Kitap Kulübü seçimi.

 

Bir annenin yeni doğan bebeğine karşı duyduğu endişe, bu cesur

ve büyüleyici eserin ortaya çıkmasına olanak sağladı. Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması`nda Eula Biss, çocuklarımızın soluduğu havada, yediklerinde, içtiklerinde, uyudukları yataklarda ve aklımıza gelemeyecek fakat hayatımızın içinde var olan birçok

şeyde bulunan zararlı maddelerin hangi hastalıklara yol açabileceğini anlatıyor. Aşılama ile ilgili olarak hükümete ve tıbbi kurumlara olan güvensizliğini ise cesur bir dille ifade ediyor. Anneliğe yeni adım atmış biri olarak kendi deneyimlerinden yola çıkan Biss, kendimizi ve çocuklarımızı dünyaya karşı aşılayamayacağımızı ileri sürerken kendi çocuğunu aşılama sürecindeki ikilemlerini de dile getiriyor. Biss, bağışıklığı çevreleyen metaforları aktarırken diğer annelerin deneyimlerinden, Aşil efsanesinden, Voltaire’in Candide’inden, Bram Stoker’ın Dracula’sından, Rachel Carson’ın Sessiz Bahar’ından, Susan Sontag’ın AIDS ve Metaforları’ndan kesitler sunarak günümüzdeki hastalıklar ile bağlantılar kuruyor. Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması, korkularımıza karşı bir aşılama sunarken dünya üzerindeki tüm insanların hem beden hem kader bağlamında, birbirlerine ne kadar bağlı olduğunu da çarpıcı bir şekilde bize gösteriyor.

 

“Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması metafor ve efsaneyi, bilim ve sosyolojiyi, felsefe ve siyaseti; içgörü ve zekâ ile birleştirerek zengin bir araştırma ortaya koyuyor.”

-Jerome Groopman, The New York Review of Books

 

“Aşı tarihine ve uygulamasına tıpkı bir Joan Didion eseri gibi felsefi bir bakış açısı sunuyor. Biss o kadar yetenekli ki eğer siz de bir kurgu dışı yazarıysanız, bu kitabı okuduğunuzda kariyer hedefinizi değiştirmek isteyebilirsiniz... Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması tüm toplumu ayrıntılı bir şekilde inceliyor; sağlık, kimlik ve bireysel ebeveynlik kararları ile toplum arasındaki gerginlik üzerine bir araştırma sunuyor.”

-The Washington Post