Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Zinde Bir Yaşlılık İçin Beyin Kuralları Sağlıklı ve Mutlu Kalmanın 10 İlkesi

Zinde Bir Yaşlılık İçin Beyin Kuralları Sağlıklı ve Mutlu Kalmanın 10 İlkesi

Orijinal Adı : Brain Rules for Aging Well: 10 Principles for Staying Vital, Happy, and Sharp

Kategori : Dünya Edebiyatı > Sağlık

Yazar : Dr. John Medina

Çevirmen : Özge Yılmaz

Editör : Selcan Karabulut Tat

Sayfa Sayısı : 272

Çıkış Tarihi : Eylül 2021

44.50

Kitap Hakkında


Anahtarlarımı neden bulamıyorum? Neden eskisi gibi uyuyamıyorum? Arkadaşlarım aynı hikâyeleri neden tekrar tekrar anlatıyor? Beynimi canlı tutmak için ne yapabilirim? Biliminsanlarının tüm bu sorulara verecek mantıklı yanıtları var.

Moleküler biyolog Dr. John Medina, Zinde Bir Yaşlılık İçin Beyin Kuralları’nda yaşlanma ile ilgili gerçekleri ve iyi yaşlanma reçetesini kendine özgü ilgi çekici tarzıyla anlatıyor.

 

Medina, Zinde Bir Yaşlılık İçin Beyin Kuralları adlı kitabında bize beynimizin nasıl çalıştığını ve neden ev, işyeri, okul gibi yaşam alanlarımızı yeniden tasarlamamız gerektiğini açıklıyor. Yaşlanma sürecini verimli ve sağlıklı bir şekilde nasıl geçirebileceğimize dair püf noktalarından bahsediyor. Medina, aynı zamanda büyüleyici hikâyeleri ve mizah anlayışı sayesinde yaşlanmanın tamamen bir çöküş anlamına gelmediğini de vurguluyor.

 

Yaşlanma sürecinin hoş olmayan etkilerini yaşıyorsanız ya da sevdikleriniz için endişeleriniz varsa Zinde Bir Yaşlılık İçin Beyin Kuralları tam size göre.

 

Unutmayın, bardağın dolu tarafını görebilme yeteneğiniz yaşlandıkça artar ve stres azalır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786254140143

ISBN : 978-625-414-014-3

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak