Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Zigguratlar Ülkesinde

Zigguratlar Ülkesinde

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Resimli Roman

Yazar : Mustafa Hakkı Kurt

Editör : Muzaffer Samur, Sibel Doğru

Sayfa Sayısı : 136

Çıkış Tarihi : Haziran 2021

32.50
“Bu kitap, okuyucularına bilimin öncülerinden olan Sümerlilerin yaşamlarını yakından tanıma fırsatı sunarken, müthiş bir hayal dünyasının da kapısını aralıyor. İlköğretim öğrencilerini maceradan maceraya koştururken öğreten; öğretmenlere, anne-babalara eğitim için destek olacak bir hikâye.”
- Selda Fillikçioğlu- Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Kitap Hakkında


“Evet,” dedi Doğan. Saatine baktı. “Saat onu sekiz geçiyor. Tarih, 22 Ekim 2011 Cumartesi. Buranın tarihi ile milattan önce üç bin...”  Esrarengiz bilgisayar bu kez Banu, Selim ve Doğan'ı günümüzden üç bin yıl öncesine ışınlar! Geldikleri yer, yazıyı bularak tarihi başlatan; zigguratları ile gök bilimini kuran, takvimlerinde bir haftayı yedi gün, bir yılı 360 gün ve 12 ay olarak düzenleyen Sümer Uygarlığı'dır. Burada önce dünyanın ilk zindanlarından birine hapsedilirler; sonra da dünyanın ilk kütüphanelerinden birine konuk olurlar. Ve onları, hiç ummadıkları bir son beklemektedir!

 

Zigguratlar Ülkesinde, Geçmiş Zaman Gezginleri dizisinin ikinci kitabı. Geçmiş Zaman Gezginleri, kahramanlarımız Banu, Selim ve Doğan'ın Taş Devri, Sümer ülkesi, Dinozorlar Çağı, Eski Mısır, Buz Devri ve Orta Çağ'da geçen olağanüstü serüvenlerini, teknolojiden tarihe, coğrafyadan insan bilime uzanan çok geniş bir çerçeve içinde anlatıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739373

ISBN : 978-605-173-937-3

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak