Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yeşil Saha Kırmızı Perde

Yeşil Saha Kırmızı Perde

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Roman

Yazar : Renan Özdemir

Editör : Muzaffer Samur, Ahu Ayan

Sayfa Sayısı : 144

Çıkış Tarihi : Temmuz 2021

32.50
Doğru seçim yapabilmek, gerçekleri görebilmek, arkadaşlık ve dayanışmayla ilgili, heyecan dolu bir roman.

Kitap Hakkında


Özgür'ün en büyük isteği, Yeşil Saha'larda okulun gözdesi bir futbolcu olmaktır. Bu yüzden, her gün kan ter içinde koşturur okulun arkasındaki futbol sahasında. Ama işler umduğu gibi gitmez ve kendini okulun tiyatro kursunda bulur Özgür. Bu kursa, neredeyse bilgisayara gömülmüş olarak yaşayan kuzeni Deniz de katılır gönülsüzce. Onlarla aynı apartmanda oturan, kardeş gibi beraber büyüdükleri Özge ise, zaten okulun tiyatro kursundadır. Bu arada mahallenin sıra dışı tipi Âşıkolucu, evine garip giysili hırsızların dadandığını söyleyerek girer olayların akışına. Mahalledekilerin inanmadığı Âşıkolucu’ya özellikle Özgür inanır. Deniz ve Özge de Özgür’le birlikte hırsızların peşine düşer. Böylece başlayan Kırmızı Perde'li tiyatro serüveni, iki soruyla devam eder: Hırsızlar gerçek midir ve okullar arası tiyatro yarışmasında sonuç ne olacaktır?

 

Doğru seçim yapabilmek, gerçekleri görebilmek, arkadaşlık ve dayanışmayla ilgili, heyecan dolu bir roman.

 

"Kendinizi hikâyenin ta içinde hissettiren kanlı canlı sözcükler... Heyecan, macera, içten bir gülüş! Kalbinize dokunan sıcak bir el! Ne hoş: 'Kışın leğenle yokuş aşağı kaymak.' Mutlu bir çocukluk, böylesi güzel anılar olmadan anlatılabilir mi? Gerçek güzelliklere gözümüzü kapattığımız şu evrende ‘Âşıkolucu’ tüm doğruları bize ters yüz ettirmiyor mu? İstediklerimizi elde edemiyorsak, yola devam etmek için bir 'B' planımız olmalı, değil mi? Siz ne dersiniz?"

-      Dönüş Uçar - Türkçe Öğretmeni

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739502

ISBN : 978-605-173-950-2

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak