Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yere Yakın Yıldızlara Uzak

Yere Yakın Yıldızlara Uzak

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Emine Tavuz

Editör : Yağmur Yavaş Aydın

Sayfa Sayısı : 224

Çıkış Tarihi : Kasım 2019

44.50
“Her kalp atışının bir hikâyesi vardı.”

Kitap Hakkında


Bestegül her sabah yaptığı gibi, o sabah da okula gitmek için evden ayrıldığında, kaderinin on üç diğer insanla birleşeceğini henüz bilmiyordu. O sabah metroya bindi ve son durağa kadar seyahat etti fakat son duraktan çıkamadı. Onunla beraber diğer on üç kişide metro istasyonunda mahsur kaldı ve o an ortak hikâyelerinin ilk kalp atışı  kulakları sağır etmeye başladı.

 

Enkaz altında mücadele etmeleri gereken şeyler vardı.

 

Açlık, susuzluk, özlem, keder, hüzün, ölüm...

 

Kalpleri korkuyla çarparken ansızın aralarından biri öldü ve diğerleri de ilginç sebeplerle onu bir bir takip etti. Tüm bu ölümler kalplerinde ve beyinlerinde derin izler bırakırken, yapabildikleri tek şey enkaz altından kurtarılmayı beklemek oldu.

________

 

Şimdi birimiz buradan çıkacak, kurtulacak. Çekildiğimiz fotoğrafları alıp bir çerçeveye koyacak, çerçeveyi bir duvara asacak, geçip karşısına bizi izleyecek. Zaman o anda donacak. Şimdi birimiz sağ kalacak ama solu ölmüş olacak. Birimiz, birimizin duvarına asılmış bir çerçevenin içinde yaşlanacağız. Birimiz için şarkı bitecek, fakat her ikimiz de dans etmeyi bırakacağız.

 

Anlıyor musun?

Anlamıyorsun.

Çünkü beni duymayı bıraktın.

Zaten, ben de konuşmayı...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051736518

ISBN : 978-605-173-651-8

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar