Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yeni Yalan Zamanlar

Yeni Yalan Zamanlar

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : İnci Aral

Sayfa Sayısı : 366

Çıkış Tarihi : Ağustos 2003

Kitap Hakkında


Yeni Yalan Zamanlar'da İnci Aral, zamanla, kendisiyle, toplumla, değerlerle, sözlerin ardındaki anlamlarla, yaşamın şablonlarıyla, bizlere mutlak gerçekler gibi gösterilen görüntü gerçekleriyle ya da gösterilmeyip saklanan ve gizli gerçek diye sunulan şeylerdeki kofluklarla ironik bir dille hesaplaşıyor. Eleştirel bakışı yanında bu roman, duygu dolu yeni sevilerin ve bundan doğan çaresizliklerin de anlatıldığı bir sanat yapıtı. Aile içi şiddetin ve ensestin yansıtıldığı bölümler ise acının yürekteki el izleri gibi paralayıcı. Çarpıcı, şaşırtıcı, yeniliklerle dolu bir kitap..."
- Ayla Kutlu / Cumhuriyet Kitap / S. 253-
"Yeni Yalan Zamanlar'da, düşsel ile nesnel hayatın, yalan ile gerçeğin uçlarında soluk soluğa , lirik, şiirsel bir anlatım var. Ayrıntılarda soluklanan ve bütünü elden kaçırmadan diyeceğini diyen bir yazma disipliniyle karşı karşıyayız. Hayatımızın gittikçe omurgasızlaştığı, "düş gücü" ve yüreklilik sıkıntısı çektiğimiz bir süreçte sert konuların üzerine yürümekten çekinmeyen bir yazarla yüzyüze gelmek romanımız adına çok sevindirici bir durum."
- Leyla Şahin / Cumhuriyet Kitap / S. 253-
"İnci Aral, Yeni Yalan Zamanlar'da; düşler, alegoriler ve kafalarındaki sorularla çırılçıplak, sanrılar içinde kalmış roman kişileri yoluyla, gerçeklikler dünyasından hayal ve düşler dünyasına yolculuğa çıkarıyor okuru. Bu kişiler, günümüz plastik hayatlarının eğik düzleminde şizofrenik kaymalar gösteren insanların 'bölünmüş benliklerinin" simgeleridir. Bu kitabın bütün kesimlerce okunup tartışılmasınıı, iyici değerlendirilmesini isterdim..."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314633

ISBN : 975331463-9

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


Murat Ateş

Evet maalesef öyle ama durum bu.Yeni bir zamanda yaşıyoruz ve biliyoruz ki yalan bir zaman dilimi bu.Postmodernizm denen kültür-savar aramızda,içimizde ve yöremizde.İçimizdeki boşluğu doldurmak üzere hazır,içimizdeki boşluğu dolduruyor gözükürken bizi biraz daha koflaştırmak adına burada... Samimiyetine alışık olduğumuz İnci Aral'dan gerçekelerle yüzleşmek için okunası bir yapıt...Bizim de içimizde yaşadığımız 21.yy ve bu yüzyılın insanlarını eleştirdiği,bizden bir şeylerin olduğunu her sayfada belli eden değerlendirilmesi gereken bir roman.. Ama dikkat,İnci Aral bu sefer bizi aşkın ateşli kollarına değil,günümüzün ürperten soğukluğuna teslim ediyor...