Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yaşam Döngüsü —  Yaşlanmanın Sebepleri ve Nasıl Önlenebileceği Üzerine Devrim Yaratan Bir Teori

Yaşam Döngüsü — Yaşlanmanın Sebepleri ve Nasıl Önlenebileceği Üzerine Devrim Yaratan Bir Teori

Orijinal Adı : Lifespan: Why We Age-and Why We Don’t Have To

Kategori : Dünya Edebiyatı > Sağlık

Yazar : David A. Sinclair ve Matthew D. LaPlante

Çevirmen : Cenk Tezcan

Editör : Selcan Karabulut Tat

Sayfa Sayısı : 480

Çıkış Tarihi : Ocak 2022

75
“Yaşam Döngüsü’nde yaşam sürenizi uzatmanın ve her gününüzü
sağlıklı ve zinde geçirmenin nasıl mümkün olduğunu bilimsel açıklamalar ve uygulanabilir yöntemlerle keşfedeceksiniz.”

-Dr. Mark Hyman

Geleceğe hoş geldiniz!

Kitap Hakkında


Biliminsanları yıllarca yaşlanmanın sebeplerini aradı ve sonunda kimsenin yaşlılıktan ölmediği fikrine ulaştılar. Bu düşünceye göre insanlar yaşa bağlı hastalıklardan ölürler. Çünkü yaşlanma ve ölüm kaçınılmaz sondur. Peki, bu gerçekten doğru mu? Yaşlanma hakkında bildiğimiz her şey yanlış olabilir mi? Yaşlılık aslında bir hastalık mı? Yaşlanmanın tedavisi mümkün mü?

 

Yaşam Döngüsü’nde, genetik ve yaşlanma konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan ve hayatını insanların daha uzun, daha sağlıklı ve hastalıksız yaşamalarını sağlamaya adayan David A. Sinclair tüm bu sorulara açıklık getiriyor. Yazarın Harvard Tıp Fakültesi’ndeki laboratuvarında yaptığı onlarca araştırma, yaşlanmanın aslında tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ortaya koydu. Genetik yapımızda var olan ve yaşamda karşılaştığımız zorluklara hücrelerimizin içinde karşı koyan bir hayatta kalma devresi, zamanla işleyişinde ortaya çıkan bozulmalarla bizi yaşlandırır. Ancak bu bozulmaları tersine çevirmek ve sadece yaşam süremizi değil, sağlıklı geçirdiğimiz yılların sayısını artırmak da mümkün.

 

Tıbbi çalışmaların ön saflarında yer alan araştırmacıların keşfettiği en son bulgulardan yararlanan Sinclair, şaşırtıcı ve çok basit yöntemler paylaşarak daha uzun bir yaşam için genetik saati tersine çevirmenin bilimsel kanıtlara dayanan yol haritasını önümüze seriyor. TIME dergisinin “Dünyadaki En Etkili 100 Kişisi” listesinde yer alan David A. Sinclair’ın vizyonu, insanların uzun yıllar sağlıklı yaşadığı bir dünyanın nasıl bir yer olacağını ve oraya ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini gösteriyor.
 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786254140631

ISBN : 978-625-414-063-1

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak