Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yanlış Erkeğin Savunması

Yanlış Erkeğin Savunması

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Can Gazalcı

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 144

Çıkış Tarihi : Mart 2004

Kitap Hakkında


Bu dünyanın katı kuralları bir gerçeği hiç değiştirmiyor: Kadınlar, erkekler tarafından eziliyor...
Ezildiğinin bilincinde olan bazı �yanlış� kadınlar başkaldırdı, mücadele etti ve �ağır ağır� da olsa, �söke söke� de olsa kazanımlar elde etti; bu savaşım hâlâ sürüyor.
Bu kitabın yazarı, hak ve özgürlük açısından kadınlarla erkeklerin eşit olması gerektiğine inandı hep. İnandı inanmasına ama bunun yetmediğini gördü. �Doğru� kadınların �doğru� erkeği �üstte� olmalıydı... bazı kadınlar bir noktada �tamam� dediler ve �doğru� erkeklerden birine �üstte� bir yer açtılar. Yerine oturan erkek, daha soluklanmadan kadını ezmeye başladı. Onlarca kazanıma karşın bu döngü kırılamadı... bu dayatmaya karşı koyan, kadının yanı başında durmasını isteyen erkekler ise �yanlış�tı. Onlara ne mi oldu? Yalnız kaldılar... Yalnız bırakılmaları da yetmedi, bitip tükenmeyen saldırılara uğradılar, uğruyorlar, bu gidişle de uğrayacaklar... Masaya oturmuş olsalardı, yanlış erkekler kadınlara uzun uzun ne anlatırlardı? Ya da ne anlatmak isterlerdi de, bir türlü doğru cümleleri bulamaz, tam bulacakken, bu dünyanın aptal kalıpları arasında sıkışıp kalırlardı? Dillerinin ucuna kadar varıp da söylemedikleri şeyler nelerdi? Kısaca, derdi neydi bu yanlış erkeğin? Peki savunmasız mı kalacaktı? Hayır elbette...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315531

ISBN : 975331553-8

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Altan kiremit

Güzel, hoş.Kadınlara haksızlık yapmadan onları alabildiğine aşağılamış. Ama bunu çaktırmadan yapıyor. Üstelik eşitlikten yana olarak. Okunmalı, derim.

mustafa yilmazerdin

Daha iyisi nasıl olurdu bilmiyorum. Duygu Asena'nın erkek versiyonu, ama ondan daha şeker!

Şeniz Anıyay

Okurken hem sinir olup sonuna kadar bırakamadığım tek kitap. Bu kadar klasik konuda sıradışı şeyler yazmış... Okuyup bitirdiğimde, artık beni hiç tanımayan yazarı tanıyormuş gibi olduğumu da eklemeliyim. Erkekleri de biraz daha fazla!

Handan İlsu

Güzel kadınlar, her nedense "arızalı" erkeklerle çokça karşılaşırlar. Bu onların kaderleri! Ama onlardan anında kurtulmak ve "arızalarını" hemen anlamak artık daha az sorun! Bu kitap güzel, okuyun derim!

Gökhan Beyazıt

Bu kitabı okudum. Bence en ilginci şu: Kadınların çok iyi bildikleri, ama görmezlikten geldikleri şeyler var. "Ya bu adamı niye elimde tutamadım, nedenini hiç anlayamadım" türü sözlerine yönelik yanıtlar var. Sadece yüzleşmeye hazır olanların okuması gerekiyor. Yoksa, "Hadi canım sen de" deyip ilk sayfalarda bırakmak da mümkün.

Ahmet Karlı

Can abi, seni tanımıyorum ama ellerine sağlık! Özellikle kız arkadaşımın zoruyla okuduğum İlhan Uçkan'ın Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu'na satır satır yanıt verimiş, ötesine geçip güldürmüş ve düşündürmüşsün. Sevgilim senin kitabı okuduğundan beri daha insaflı davranıyor. Yol gösterici, bulmayı bilene... Bunu da sevgilim satır satır okuyacak, emin olabilirsin! Biraz ukalalık olduğuna katılmıyor değilim, ama bazen böylesi gerek.

Aysel Çağan Karasu

Öykü tadında olması güzel, öncelikle. Kadınların erkeklerle, erkeklerin kadınlarla ilgili önyargıyarıyla alay ediyor. Aslında da daha da hoş olanı şu: bunu okuyanın "arızalı" bir erkeği hemen anlamaması mümkün değil. Kitapta hafif de olsa "ben bu işi biliyorum" havası var. Bildiği kesin, ama keşke bildiğini bu kadar belli etmeseydi...

zeynep cankara

Müthiş. Keyifle okudum. Bir seferde bitirdim. Kadınları rahatsız edici... Ama olağanüstü çekici de...