Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Watership Tepesi

Watership Tepesi

Orijinal Adı : The Waterhip Down

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Richard Adams

Çevirmen : Deniz Dülgeroğlu Altıparmak

Editör : Cemil Üzen

Sayfa Sayısı : 488

Çıkış Tarihi : Mart 2019

74.50
Keşif ve mücadele üzerine klasikleşmiş bir anlatı. Büyülü bir şekilde yazılmış ve unutulmayacak bir eser.
—The New York Times

Kitap Hakkında


“Tüm dünya sizi öldürmek isteyebilir, ama önce yakalamaları gerekecek…”

 

Richard Adams’a Carnegie Madalyası kazandıran başyapıtı Watership Tepesi, kolonilerinden ayrılıp kendilerine yeni bir yaşam kurmaya çalışan bir grup tavşanın destansı yolculuğunu anlatıyor. Doğanın ve insanların acımasızlığıyla tavşanların dehası arasındaki bu ölüm kalım mücadelesi, gizem ve gerilim yüklü bir varoluş savaşına dönüşüyor.

 

Nedir yapayalnız bir koloninin hayatta kalmasını sağlayan şey; bilgi mi, güç mü, yoksa sadece şans mı? Richard Adams bir koloniyi koloni yapan şeyin ne olduğunu göstererek çözüyor bu karanlık problemi. Korkuyla umut arasında salınan, içgüdülerinizi harekete geçirecek bir kaçış öyküsü anlatıyor. Yayımlandığı günden bu yana Watership Tepesi’ni bir ziyaret merkezi haline getiren, birçok kez TV ve sinemaya uyarlanan ve farklı popüler yapımlara ilham veren, tüm zamanların en iyi 100 kitabından biri seçilen Watership Tepesi doğa ve toplumla ilişkimizi masalsı, berrak ve çarpıcı bir dille sorguluyor. 

 

Şimdi NETFLIX Dizisi!

 

Richard Adams, 1920 yılında Berkshire’da doğdu. Oxford’da tarih eğitimi aldı ve Çevre Bakanlığı’nda çalıştı. Watership Tepesi, Shardik ve The Plague Dogs kitapları okurların büyük ilgisini gördü. 1976’da yayımlandığı Watership Tepesi modern bir klasik haline geldi ve Carnegie Madalyası kazandı. Winchester Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanına layık görülen Adams, 2016 yılında aramızdan ayrıldı.

 

Muhteşem… Harikulade… Sıkı bir kovalamaca, gerilim ve cesaret öyküsü.

Chicago Tribune

 

Bir klasik… Müthiş bir kitap.

Los Angeles Times

 

Arkadaşları, aileleri ve toplumları için kendi yaşamlarını hiçe sayan onurlu, cesur, haysiyet sahibi karakterler… Kesinlikle okunmaya değer. 

New York Review of Books

 

Harika bir kitap… Bütün dünya kendi mükemmel gerçekçiliği içinde yaratılmış… 

The Guardian

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735498

ISBN : ISBN No: 978-605-173-549-8

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar