Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Vahşi Kızlar

Vahşi Kızlar

Orijinal Adı : Wilder Girls

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Rory Power

Çevirmen : Hande Helvacı

Editör : Su Akaydın

Sayfa Sayısı : 320

Çıkış Tarihi : Ekim 2019

78.50
"Vahşi Kızlar hem inanılmaz sert hem de derin duygularla dolu. Önemli bir edebi kalemin doğuşuna tanık olduğumuzdan eminim."
—Jeff VanderMeer, Yok Oluş’un çoksatan yazarı

Kitap Hakkında


Bize bekleyip hayatta kalmamızı söylediler.

Kolay olacağını sanmıştık… Ancak yanılmışız.

 

Raxter Kız Lisesi karantinaya alınalı on sekiz ay olmuştu. Tox aralarına sızdığından beri Hetty’nin hayatını mahvetmişti.

 

Başlarda her şey yavaş ilerliyordu. Önce öğretmenler teker teker ölmeye başlamış, sonra sıra öğrencilere gelmişti. Hepsinin vücutları farklı ve tuhaf şekillerde değişiyordu. Çok geçmeden dünyanın geri kalanı ile iletişimleri kesilmiş ve bir başlarına kalmışlardı. Kızların okul sınırlarından dışarı çıkması yasaktı. Tox, onları saran ormanı ve içinde yaşayan hayvanları daha vahşi ve tehlikeli hale getirmişti. Bu lanet, her şeyin içine sızmaya devam ederken, onlar da tedavisinin bulunmasını beklemekten başka bir şey yapamıyordu.

 

Bir gün Byatt da ortadan kayboldu. En yakın arkadaşı Hetty, onu bulmak için her şeyi göze alacaktı; karantinayı ihlal etmek ve çitin ötesindeki korkunç şeylerle yüzleşmek zorunda kalacak olsa bile… Ancak okul sınırlarından nihayet çıktığında, orada kapana kısılmış olmalarının gerçek nedeniyle karşı karşıya kalacaktı.

 

"Kızların zorluklar karşısında sağlam durabilmesini ve arkadaşlıklarının gücünü muhteşem bir dille ele alıyor. Tüyler ürpertici bir şaheser..."
—Claire Legrand, Öfkelidoğan’ın çoksatan yazarı

 

"Kâbus gibi bir hayatta kalma hikâyesi. Genç yetişkin türünde edebi bir eser. Elimden bırakamadım."
—Casey McQuiston, Red, White and Royal Blue’nun yazarı

 

"Yok Oluş’un hikâyesine bir tutam Contagion serpin ve işte karşınızda Rory Power’ın şoke edici ve sürükleyici Vahşi Kızlar’ı!"

—Refinery 29

 

"Raxter Adası’nın ürkütücülüğü her sahneye sızmış ve Rory Power’ın karakterleri dürüst ve sert oldukları kadar inandırıcı da. Vahşi ve aynı zamanda güzel, kırılgan ve cüretkâr bir kurgu…"

—Emily Suvada, This Mortal Coil'ın yazarı

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051736402

ISBN : 978-605-173-640-2

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak - Şömiz

İlgili Kitaplar