Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Uzay Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Uzay Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Orijinal Adı : Space: 10 Things You Should Know

Kategori : Dünya Edebiyatı > __Felsefe

Yazar : Dr. Becky Smethurst

Çevirmen : İrem Genç

Editör : Tuna Sena Kara

Sayfa Sayısı : 112

Çıkış Tarihi : Mayıs 2021

72.50
"Astrofiziğin önemli bir kısmı bu küçük kitaba sığdırılmış... Kitabı bitirdiğinizde artık karanlık maddeyi karadeliklerden ayırabilabileceğinizi garanti edebilirim."

- Jim Al-Khalili

Kitap Hakkında


“Yetişkin olma sürecinde bir şekilde kaybettiğimiz, doğuştan gelen bir sorgulama duygusuna sahibizdir. Belki de hepimiz yirmi birinci yüzyıl hayatının telaşlı temposundan biraz uzaklaşıp, gece gökyüzüne bakıp bilmediğimiz şeyler üzerine düşünürsek içimizdeki o doğal, çocuksu merakı bir kez daha besleyebiliriz. Çünkü bilimin gerçek itici gücü meraktır. O olmadan, evrenin gerçek ihtişamını, karmaşasını ve gizemini asla anlayamayız.”

Galaksiler ve karadeliklerin birlikte nasıl evrimleştiğini bulmak üzere çıktığı yolda Dr. Becky Smethurst, elinizde tuttuğunuz bu kitapla uzayın derinliklerine, karadeliklerin kısa tarihine ve hatta Steve’e kadar birçok konuya ışık tutmakla kalmıyor, uzun zamandır ihmal ettiğimiz içimizdeki çocuğu merak ve hayretle besliyor.

Yıldızların nasıl parladığını, gece gökyüzünün neden karanlık olduğunu, insanlığın peşini bırakmayan “tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan” sorusunun kozmik cevabını merak ediyorsanız bu kitap tam size göre!
 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739014

ISBN : 978-605-173-901-4

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Şömizli Sert Kapak