Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Uygarlığın Doğuşu

Uygarlığın Doğuşu

Orijinal Adı : The Dawn of Human Culture

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Richard G. Klein, Blake Edgar

Çevirmen : Yunus SALTUK

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 272

Çıkış Tarihi : Nisan 2003

13.25
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


"Bu kitapta amacımız, elli bin yıl öncesi insanının anatomik ve davranışsal evrimini gösteren kanıtları ortaya sererek ardından gelen davranış devrimini belirleyen koşulları inceleyip yorumlamaya çalışmak olacak. Bu devrimi ateşleyen kıvılcım neydi? Bu sorunun yanıtını bulmak için maymunumsu atalarımızdan başlayarak günümüzde bu kitabı elinde tutan meraklı, yaratıcı okuyucuya ulaşıncaya dek evrimin karmaşık yollarında ortaya çıkan önemli biyolojik ve davranışsal dönüşümlere bakmamız gerekiyor.
"İnsan evrimi çok dolambaçlı, inişli çıkışlı, yer yer çıkmaza saplanan bir süreç. Öykümüz maymunsu memelilerden bir türün, doğrulup iki ayağı üzerinde yürümesiyle başlıyor..."
Uygarlığın Doğuşu, fosillerden, yüz binlerce yıl öncesinin mağaralarından elde edilmiş en son bulgular ve somut kanıtlarla noktalanmış gibi görünen ya da kim bilir, belki de başka bir boyuta doğru ilerleyen insan evrimini anlatıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314381

ISBN : 9753314388

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle