Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Uygarlığın Ayak İzleri:  Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler

Uygarlığın Ayak İzleri: Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Celil Sadık

Editör : Şebnem Soral Tamer

Sayfa Sayısı : 212

Çıkış Tarihi : Şubat 2021

78.50
Bu dünyadan gelip geçmiş bütün aşkların şerefine!

Kitap Hakkında


Aşk deyince herkesin dinlemek istediği masal farklıdır, değil mi? Kimi mutlu sonların, yüzü gülen âşıkların peşindedir, kimi de hem cenneti görmek ister hem de cehennemi. Bu durum Batı resim sanatına adını yazdıran ressamlar için de farklı değildi; iyi ya da kötü, hepsinin anlatacak bir hikâyesi vardı. Bazıları ilahi aşkları

anlattı, bazıları mitolojinin efsanevi âşıklarını. Birbirlerine tutkuyla bağlı çiftler gibi sadakate sırt çevirmişlerin suretleri de belirdi tuvallerde.

 

Celil Sadık, Uygarlığın Ayak İzleri serisinin üçüncü kitabında Batı resim sanatında aşk temasını irdelerken madalyonun iki yüzüne de bakma cesareti gösteriyor. “Resim sanatında aşkı konu eden bir kitapta ondan söz

etmemeyi düşünemezdik,” diyen Sadık, ilk iki bölümün ardından Avrupa’yı terk edip sıcak bir iklime göçerek Frida Kahlo’nun hayatıyla eserlerine değindiği son perdeye varıyor.

 

Kitapta anlatımına yer verilmeyen dört kült eser için kaydedilen ve QR kodlarıyla son sayfadaki yerini alan mini seminerler ise Uygarlığın Ayak İzleri serisinin sanata âşık okurlarına armağanımızdır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051738598

ISBN : 978-605-173-859-8

Boyutları : 16x24 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar