Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Uçmasına İzin Ver Eşitlik İçin Mücadele Eden Bir Babanın Hikâyesi

Uçmasına İzin Ver Eşitlik İçin Mücadele Eden Bir Babanın Hikâyesi

Orijinal Adı : Let Her Fly: A Father’s Journey

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Ziyaüddin Yusufzay

Çevirmen : Peren Gülmez

Editör : Merve Çay

Sayfa Sayısı : 192

Çıkış Tarihi : Ağustos 2021

34.50
Taliban'ın suikast girişiminden kurtulan, günümüzün en etkili kadın aktivistlerinden Nobel Barış Ödüllü Malala’nın babası tarafından yazılmış samimi bir aile portresi

Kitap Hakkında


Bana yalnızca bir kişiye yardım etsem bile bunun küçük bir katkı olduğunu düşünmemem gerektiğini öğretti. (...) Bana bir gelecek verdi, sesimi verdi ve uçmama izin verdi!”

  • Malala Yusufzay

 
Uçmasına İzin Ver, Ziyaüddin Yusufzay’ın Şangla
şehrinde yaşayan küçük bir oğlandan gelenekleri bozan ve feminizmin birçok yönü olduğunu kanıtlayan bir babaya dönüşümünün ilham verici hikâyesi.
 
Yıllar sonra geçmişine eleştirel bir gözle bakan Ziyaüddin
Yusufzay, Mingora’nın Talibanlaşmasından önceki hayatı
detaylarıyla gözler önüne seriyor. Oğulları Huşal ve Atal Han’ın özgürce uçurtma uçurduğu zamanlardan Birleşik Krallık’ta her şeye yeniden başlamak zorunda kaldıkları günlere kadar tüm yaşadıklarını mizahi ve samimi bir dille anlatıyor.
 
Okudukça Ziyaüddin ve eşi Tor Pakai’nin, çocuklarını güçlü bireyler hâline getirmeyi uman ebeveynler için benzersiz birer örnek olduğunu fark edeceksiniz. Ziyaüddin Yusufzay’ın çocuklarından öğrendiklerini tüm dünyaya yaymayı umarak kaleme aldığı Uçmasına İzin Ver, çocuk yetiştiren herkesin yüreğine dokunacak bir kitap.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786254140044

ISBN : 978-625-414-004-4

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar