Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Tıp, Büyü Ve Din

Tıp, Büyü Ve Din

Orijinal Adı : Medicine, Magic and Religion

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : W.H.R. Rivers

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 160

Çıkış Tarihi : Mayıs 2004

Kitap Hakkında


İnsanbilim alanında büyük katkılar sağlamış Profesör Rivers'ın tıp biliminin doğuşuyla ilgili çalışmaları pek çok araştırmacıya kaynaklık etmiştir. 1915 ve 1916 yıllarında verdiği dersleri bir araya getiren bir küçük kitap, içinde bulunduğumuz bilim çağında bile varlığını sürdüren inanışların kökenlerini anlamamıza yardımcı olurken tıp tarihinin yanı sıra �büyü� olgusunun doğuşuna da ışık tutmaktadır.
İlkel kültüründe hastalık ne anlama gelmekte, nasıl algılanmaktadır? Bu algılamayla din arasında nasıl bir bağ kurulmuştur? Büyü insanoğlunun kendi güçlerini sınama aracı mıdır? Tıbbın büyü ve dinle ilişkisi var mıdır?
Bu sorulara yanıt ararken ilkel tıpta ifade bulan düşünce ve fikirleri gerçek bilgi ve kavrayış ışığında yorumlayan bu küçük kitap, tıp tarihi için eşsiz bir katkı oluşturmakta, insan zihnini ve insan ailesinin daha az yabancılaşmış üyelerinin toplumsal örgütlenmeleriyle dinsel inançlarının altında yatan temel ilkeleri açıklanmaktadır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315760

ISBN : 975331576-7

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle