Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Tespih Ağacının Gölgesinde

Tespih Ağacının Gölgesinde

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Harper Lee

Çevirmen : Püren Özgören

Editör : Olcay Mağden Ünal

Sayfa Sayısı : 256

Çıkış Tarihi : Eylül 2020

49.50
Harper Lee, 1960’lara damgasını vuran Pulitzer ödüllü başyapıtı
Bülbülü Öldürmek ile okurlarına Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılıktan bir kesit sundu. Neredeyse yarım asır sonra karşımıza çıkan Tespih Ağacının Gölgesinde ile de işin aslını; adaletle adalet, doğruyla doğru arasında fark olduğu gerçeğini tokat gibi yüzümüze çarptı.

Kitap Hakkında


“Bu ülkede beni korkutan tek şey şu: Devlet bir gün öyle bir

canavarlaşacak ki, en küçük bireyler ayaklar altında ezilecek ve

artık yaşamanın hiçbir değeri kalmayacak. Şu yorgun dünyamızda Amerika’nın hâlâ tek ve benzersiz yanı, burada bir insanın beyninin götürebildiği yere kadar, istiyorsa da cehennemin dibine gidebilmesi; ancak bu da fazla sürmeyecek.”

 

Bülbülü Öldürmek’te hikâyeyi gözünden izlediğimiz çocuk kahraman Scout, yani Jean Louise Finch, artık genç bir kadın. Yıllar sonra ihtiyar babası Atticus’u ziyaret etmek için New York’tan evine dönen Jean Louise, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşıyor: Çocukluğundan beri inandığı ve güvendiği ne varsa, Atticus’un ihanetiyle yerle bir oluyor.

 

Harper Lee, mizah ve tutku dolu karakteri Scout’ın refakatinde, hiç kaybolmayan, aksine, güçlendikçe güçlenen ırkçılığın, insanın riyakâr doğasının ve gerçeğin hayal kırıklığı yüklü yapısının bir portresini çıkarıyor.

 

 

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051737683

ISBN : 978-605-1737-68-3

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : 13,5 x 21 cm

İlgili Kitaplar