Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Tepetaklak Mitoloji: Yakıyorsun Hades

Tepetaklak Mitoloji: Yakıyorsun Hades

Orijinal Adı : Mit-o-Mania: Have a Hot Time Hades

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Roman

Yazar : Kate McMullan

Çevirmen : Gülen Işık

Editör : Mert Doğruer

Sayfa Sayısı : 128

Çıkış Tarihi : Ağustos 2019

39.50
“Yunan tanrılarının Hades’in gözünden anlatılan öyküsü türlü şakalarla dolu. Mitlere duyulan ilgiyi artırmak isteyen öğretmenlere büyük bir lütuf.”
-School Library Journal

Kitap Hakkında


MİTOLOJİDE YALANLAR DA EFSANELER KADAR GÖRKEMLİDİR.

 

Hades ve kardeşleri doğduğunda, kâinatın hâkimi olan babaları Kronos onları midesine indirdi, hem de sırf çocuklarından birinin ondan daha kudretli olacağını gösteren bir kehanet yüzünden. Acaba Hades ve kardeşleri acımasız babalarını tahttan indirip kâinata kendileri hâkim olabilecekler mi? 

 

Eh, en azından ortalığın feci kızışacağı kesin!
 

“Babamın midesi o kadar büyüktü ki orada beş kardeş yaşarken bile sıkışmıyorduk. Tabii ara sıra birbirimizi sinir ettiğimiz de oluyordu: Poseidon sürekli yüzme yarışı yapmak istiyordu. Hestia ortalığı toplayıp duruyordu. Hera herkese patronluk taslayıp her işe karışıyordu. Kesinlikle en tuhafımız ise sebze bahçesi hevesini papağan gibi tekrarlayan Demeter’di. Ama sonuçta bir aileydik.

Hepimiz babamın midesinde, hep birlikte büyüdük.”

“Antik Yunan tanrılarının doğumu, babalarının tahttan indirilişi ve ilk olimpiyatlar da dahil, olan biteni ‘asıl’ yönleriyle anlatan Hades, sivri dili ve asi mizacıyla da yüzleri güldürüyor.”
-Booklist

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735962

ISBN : 978-605-173-596-2

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak