Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Tepetaklak Mitoloji: Dön Evine Persephone

Tepetaklak Mitoloji: Dön Evine Persephone

Orijinal Adı : Mit-o-Mania: Phone Home, Persephone

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Roman

Yazar : Kate McMullan

Çevirmen : Gülen Işık

Editör : Mert Doğruer

Sayfa Sayısı : 128

Çıkış Tarihi : Ağustos 2019

39.50
“Antik Yunan tanrılarının doğumu, babalarının tahttan indirilişi ve ilk olimpiyatlar da dahil, olan biteni ‘asıl’ yönleriyle anlatan Hades, sivri dili ve asi mizacıyla da yüzleri güldürüyor.”
-Booklist

Kitap Hakkında


MİTOLOJİDE YALANLAR DA EFSANELER KADAR GÖRKEMLİDİR.

 

“Herkes benim Persephone’yi kaçırdığıma inanıyor. 

Yok efendim o masum masum çiçek toplarken kandırmışım da bilmem neymiş… Eğer böyle bir şey yapabileceğimi düşünüyorsanız, hele ki benim güzeller güzeli kraliçeme, demek ki Zeus’un yalanlarına kanmışsınız. Bu palavrayı sırf bana çamur atıp kendini yüceltmek için uydurdu o! 
Bir mitomanyaktan da bunu beklersiniz zaten!

Aslında Persephone sadece o aşırı korumacı annesi Demeter’den kaçmaya çalışıyordu. Yeraltı’na kendi isteğiyle, gizlice geldi.  Ama bu, hikâyenin yalnızca 
küçük bir kısmı.

Ben gerçeği nereden mi biliyorum? Eh, olayın büyük kısmında ben de rol oynadım. Ayrıca size gerçekte neler olduğunu söyleyeceğim konusunda bana, yani Yeraltı Kralı Hades’e daima güvenebilirsiniz.”

“Yunan tanrılarının Hades’in gözünden anlatılan öyküsü türlü şakalarla dolu. Mitlere duyulan ilgiyi artırmak isteyen öğretmenlere büyük bir lütuf.”
-School Library Journal

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735979

ISBN : 978-605-173-597-9

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Sert Kapak