Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Tatlı Hüzün

Tatlı Hüzün

Orijinal Adı : Sweet Sarrow

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : David Nicholls

Çevirmen : Arzu Altınanıt

Editör : Eren Abaka, Tuğçe Nida Gökırmak

Sayfa Sayısı : 436

Çıkış Tarihi : Haziran 2020

44.50
Her şeyin değiştiği o yaz,
Charlie, Fran ile tanıştı…

Kitap Hakkında


1997 yılında Charlie, eski lise fotoğraflarınıza baktığınızda kim olduğunu hatırlamadığınız o çocuktu. Sınavları iyi geçmemişti. Evinde işler pek de yolunda gitmiyordu, tam tersi olması gerekirken evde göz kulak olması gereken bir babası vardı ve Charlie’nin aklındaki en son şey geleceğinin nasıl olacağıydı.

Sonra hayatına, ne yapmak istediğini bilen, kendinden emin Fran girdi ve Charlie yolunda gitmeyen hayatına rağmen umuda kapılmaya başladı.

Ancak Charlie, Fran ile birlikte olmak istiyorsa, arkadaşlarının tüm saygısını kaybetmek ve bambaşka biri olmak uğruna kendisine sunulan zorlu seçeneğe göğüs germek zorundaydı. Kumpanya’ya katılmalıydı, üstelik dahası da vardı...

Dokunaklı, komik, büyüleyici, çarpıcı Tatlı Hüzün, yetişkinliğe giden taşlı yolda yaşananların, aile yaşantısı karmaşasının, arkadaşlığın hayata bağlayıcı gücünün ve ilk aşkın, sadece bittikten sonra neye uğradığınızı anladığınız bir anlık yakıcı patlamasının trajikomik anlatısı.

 

“Yalnızlığın buz gibi acısına, ilk aşkın mucizesine ve Shakespeare’in kelimelerinin kalıcı gücüne merhametli ve zekice bir bakış.” 

Spectator

 

“Nadiren görülen ve gıpta edilen edebi özellikler: popüler olabilen ciddi bir roman, kalıcı olacak bir çoksatan.” 

Observer

 

 “On yıl önce Bir Gün’e vurulan okurlar hayal kırıklığı yaşamayacak.” 

Sunday Mirror

 

Biz ve unutulmaz Bir Gün romanlarının yazarı daha önce hiç bu buruk hikâyedeki kadar şefkatle ve içgörüyle yazmamıştı… ilk aşkın baş döndürücü iniş ve çıkışlarını mükemmel şekilde yakalıyor.”

Daily Express

 

“Bir hikâyenin nasıl olması gerekiyorsa öyle. Güzel, açık ve dokunaklı.”

—Joanna Cannon 

 

 “Harikulade bir kitap. Hepimizin deneyimlediği bir anın mükemmel yakalanışı.” 

—Graham Norton

 

“İlk aşkın karşı konulmaz çekiciliğine dair iyi gözlemlenmiş, trajikomik 

bir roman.”

Metro

 

-----------

 

David Nicholls Biz, Bir Gün, The Understudy ve Starter For Ten romanlarının çoksatan yazarıdır. Romanları bugüne kadar 8 milyondan fazla satmış ve 40 dilde yayımlanmıştır.

Aynı zamanda ödüllü bir senarist olan yazar, Patrick Melrose dizisi için yazdığı senaryo ile yakın zamanda BAFTA’ya layık görülmüştür. Üçüncü romanı Bir Gün ile 2010 yılında Galaxy Yılın Kitabı Ödülünü kazanmış ve Biz romanı ile 2014’te Man Booker Ödülüne aday gösterilmiştir. Aynı sene Ulusal Kitap Ödülü’nde Yılın Yazarı olarak gösterilmiştir.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051737454

ISBN : 978-605-173-745-4

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar