Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Taş Devri’nde Bir Gün

Taş Devri’nde Bir Gün

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Resimli Roman

Yazar : Mustafa Hakkı Kurt

Editör : Muzaffer Samur, Sibel Doğru

Sayfa Sayısı : 120

Çıkış Tarihi : Temmuz 2021

32.50

Kitap Hakkında


Gizemli bir bilgisayar sizi Taş Devri'ne ışınlarsa ne yaparsınız? "Hayır, bu gerçek olamaz!" mı dersiniz örneğin? Ya da ilerideki "mamut sürüsü"ne mi bakarsınız hayretle? Peki, Taş Devri insanlarıyla karşı karşıya kalınca... Lav püskürten bir yanardağın

altındayken... Geri dönüş yolunuzu dev bir aslan kesince ne yaparsınız? Yanıtlar, Taş Devri'nde Bir Gün'de! Taş Devri'nde Bir Gün, Geçmiş Zaman Gezginleri dizisinin birinci kitabı.

 

Geçmiş Zaman Gezginleri, kahramanlarımız Banu, Selim ve Doğan'ın Taş Devri, Sümerler, Dinozorlar Çağı, Eski Mısır ve Buz Devri'nde geçen olağanüstü serüvenlerini teknolojiden tarihe, coğrafyadan insanbilime uzanan çok geniş bir çerçeve içinde anlatıyor.

 

 

Bu kitap, ilköğretim öğrencilerini tarih ile tanıştırırken iletişim hakkında düşünmeye de davet ediyor; çocuklar Taş Devri'nde bir günü yaşarken tarihi bilgilerin hayal değil, gerçek bir hayat tecrübesi olduğunu heyecanla daldığı hikâyenin içinde anlıyor. İlköğretim öğrencilerine tarihi sevdirecek bir serinin ilk kitabı olarak tüm öğrencilere, anne babalara ve öğretmenlere öneririm.”

-      Selda Fillikçioğlu- Sosyal Bilgiler Öğretmeni

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739922

ISBN : 978-605-173-992-2

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak