Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Suyun Rengi

Suyun Rengi

Orijinal Adı : The Color of Water

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : James Mcbride

Çevirmen : Eren İNCİ

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 270

Çıkış Tarihi : Mayıs 2001

Kitap Hakkında


Siyah James McBride, küçük bir çocukken, beyaz annesinin kendisinden farklı olduğunun farkındadır. kafasını karıştıran bu konuyu annesine açtığında, "Ben biraz açık tenliyim," cevabını alır. Daha sonra kendisinin başka insanlardan değişik olduğunu fark edip "Ben beyaz mıyım, yoksa siyah mı?" sorusunu sorduğunda, annesi, "Sen bir insansın," der. "Buna inan ve kendini eğit yoksa hiçbir şey olmazsın!"
"Siyah hiçbir şey mi? Yoksa yalnızca hiçbir şey mi?"
"Hiçbir şeysen ne renk olduğunun ne önemi var?"
Suyun Rengi, on iki siyah çocuğunu dünyadaki önyargıları gözardı ederek, birer "insan" olarak yetiştiren ve hepsini üniversiteye göndermeyi başaran, yoksul, beyaz bir Yahudi annesinin hikayesi.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312899

ISBN : 975331289-X

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Suat Ersoy

Bu kitap okuduğum en samimi kitaplardan biri. Dünya keşke daha adil olsaydı. Ruth ve James gibileri içimizde yaşıyor. Ama biz onları görmüyoruz!? Epsilon'a böyle bir kitabı bize kazandırdığı için teşekkürler...

İlker

Daha önce okumuş olduğum 'Yüreğin Attığı Yer' ve 'İsyan Günlerinde Aşk' isimli kitapların yanında ne yazık ki yer alamayacak bir yapıt.

poseidon

Kitabın arkasında Angela'nın Küllerini beğenerek okuyanların bu kitapta da aynı tadı alıcakları yazıyordu. Ama ben eynı tadı alamadım.Onun kadar sürükleyici değildi. Yazarın siyah ve annesinin beyaz olması kitabın konusunu renkli ve farklı kılmış.

Suat Ersoy

Bu kitap okuduğum en samimi kitaplardan biri. Dünya keşke daha adil olsaydı. Ruth ve James gibileri içimizde yaşıyor. Ama biz onları görmüyoruz! Epsilon'a böyle bir kitabı bize kazandırdığı için teşekkürler...

İlker

Daha önce okumuş olduğum 'Yüreğin Attığı Yer' ve 'İsyan Günlerinde Aşk' isimli kitapların yanında ne yazık ki yer alamayacak bir yapıt.

poseidon

Kitabın arkasında Angela'nın Külleri'ni beğenerek okuyanların bu kitapta da aynı tadı alıcakları yazıyordu. Ama ben aynı tadı alamadım. Onun kadar sürükleyici değildi. Yazarın siyah ve annesinin beyaz olması kitabın konusunu renkli ve farklı kılmış.

Feraye Malik

Bu kitabın İngilizcesini okumuştum. Harika bir kitap!!! Dilerim ki Türkiye'de de Amerika'daki gibi çok ses getirir.