Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sonsuzluğa İsyan

Sonsuzluğa İsyan

Kategori : Bestseller > Aşk

Yazar : Kristina O'Donnelly

Çevirmen : Sinan KÖSEOĞLU

Sayfa Sayısı : 390

Çıkış Tarihi : Kasım 2004

Kitap Hakkında


Ariadne, Burhan ile beraberliğinin bedelini, küçük oğlunu kaybederek çok acı ödeyince evliliğini askıya alarak Çatalhöyük hakkındaki romanının tanıtım çalışmalarını yapmak üzere Amerika'ya gelir ve orada yaşamaya başlar. New York'ta Türk-Ermeni meselesini kendi yorumuyla aktaran bir kitap yazınca, Ermenilerin öfke ve nefretinin
boy hedefi haline gelir.
Ariadne parçalarını toplamaya çalıştığı hayatını bir şekle sokmaya çalışırken, yakışıklı televizyon oyuncusu Daniel Saxon ile tanışır. Aralarında sanki yüzyıllar öncesine uzanan mistik ve yoğun bir duygu alışverişi başlar.
Ancak politik kimliği nedeniyle adeta cehennemde yaşamakta olan Burhan, genç kadının hayatında öylesine derin ve yüreğe uzanan izler bırakmıştır ki,
geleceği denetlemek imkânsızdır.
Türk dostu Kristina O'Donnelly, o kendine özgü üslubuyla sevgi, dostluk, düşmanlık, aşk ve mistisizmle sarıp sarmaladığı romanıyla okuru bazen duygulandırıp bazen şaşırtıyor.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753316590

ISBN : 975331659-3

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Aylin

Geçen sene Yenisayfa bu kitabı bana hediye etmişti. Daha yeni okuyorum ve bugün ilk günüm olmasına rağmen yarıyı geçtim... Sürükleyici...

Ceren Çetinel

İnsanı derinden etkileyen bir kitap.Herkese tavsiye ederim.

Rosa

Herkesi etkileyecek olan bir roman..Çok beğendim...

merve gurcan

Kristina O'donnely çok sayıda kültürden beslendiğinden romanlarında da bu tatları harmanlamakta, üstelik de bunda son derece başarılı. Son derece akıcı, zekice kurgulanmış bu romanı mutlaka okuyun. Ben yazarın diğer romanlarını okumaya başladım bile.:) Herkese iyi eğlenceler. Merve Gürcan

Zeynep Dönmez

Aşkın, maceranın, tarihin içinde eriyerek sürükleneceğiniz film gibi bir roman okuyun derim.

Kaya Bedrettin

Senelerce Amerikada sözde Ermeni soykırımı hakkında bizim tarafımızı kamuya anlatmak için medyada savaştım. Türk düşmanı lobisi kuvvetlidir ve dükkanlarda Türkler aleyhinde romanlar bol satılır. Yirmi senedir Amerika'da yaşadım ve Sonsuzluğa Isyan bu konuya açık fikirle bakan ilk roman. Güzelde yazılmış, film senaryosu gibi, hele New York Maraton bölgesi çok heyecanlı, hoşuma gitti (iki sene evvel Maratona katılmıştım). Kristina?nin yazı stili rahat, akıcı, Türkiyeyi tanidiği, Türkleri sevdiği belli. Tavsiye ederim. Sonsuzluğa İsyan Sabah Űlkeleri serisinin 3. kitabı, gönül isterki onlarda Türkiyede okunabilsin.

Leyla Basar

Bir Amerikalı yorumcu Kristina O'donnelly'nin romanlarını söyle tarif etmiş: "Exotic Cocktails. " Sonsuzluğa İsyan (The Scorpion Child) Kristina'nın sabah ülkeleri (Lands Of The Morning) serisinin 3. Romanı. Serinin ilk iki romanını (The Horseman ve Clarion of Midnight - Megali Idea) geçen sene okumuş ve çok beğenmiştim. Sonsuzluğa İsyan daha kısadır, fakat ayni şekilde düşündürür, romans ve realiteyi dengeli birleştirir. The Horseman'da Türk-Kürt konusuna ayna tutan yazar, Sonsuzluğa İsyan da Ermeni terörist sorununa tarafsız gözle bakar. Politika, romans, realite, ve reenkarnasyon Kristina O'donnelly'nin kaleminden akarken enteresan ve egzotik baharatlı kokteyl meydana getirmiş. Tavsiye ederim.

Ferit

Reenkarnasyon ölümden sonra ruhun, bir bedenden diğer bir bedene geçmesini kabul eden bir inaniş. Bazilari için bu sapik bir inaniş. Fakat Kristina O'Donnelly bu zor konuyu mantıklı yazmış. Ayrıca, Ermeni terörizm konusunu da dengeli prezentasyon etmiş. Film senaryosu gibi çabuk okunan, renkli bir roman, hoşuma gitti, tavsiye ederim.

Sertan Telli

Eşimin doğumuna yaklaşırken New Yorklu arkadaşım David'in bana hediye ettiği Kristina O'Donnelly'nin Sonsuzluğa İsyan (The Scorpion Child) isimli kitabını okurken tarihin,aşkın ve doğumun her dönemde zamanı durdurduğunu yeniden anladım. Fantastik,etkileyici,akışkan,yakın tarihimize çok iyi araştırmalarla bakan bir Amerikalı'nın olması nedeniyle de düşündürücü bir başyapıt. Tebrikler,Teşekkürler.

Ayse Tuzel

İngilizce?den Türkçe?ye çevrilen böylesi heyecan ve macera dolu bir kitapta insanın kendi yaşadığı şehri soluması oldukça güzel. Hele ki bu sehir imparatorluklar baskenti İstanbul ise... Kristina O?Donnelly ile ilk kez tanıştığım bu kitabı okurken, zaman zaman hep hayran olduğumuz o mistik ve sonsuz aşkın tadını çıkardım, zaman zaman da ülkemizin bir dönem yaşadığı o dramayı hatırlayarak hüzünlendim. Yazarın uslubunun bir parçası olan yogun betimlemeler, bazen yorucu olsa da cogunlukla kitapta yaşanan atmosferi insana doyasıya solutabilmesiyle başarılı gözüküyor.

enantiomer

Bir solukta okunabilen, emek verilmis, zekice yazilmis bir roman... Uzak-yakin siyasi tarih, ask suzgecinden geciyor...

ayşegül

Gerçekten de roman herkese hitap ediyor.Bazı yazarları kadın okurlar daha çok tercih eder.''Sevgili Düşmanım''ı okuyunca Kristina O'Donnelly'nin de romantik kadın okurlara hitap eden bir yazar olduğunu düşünmüştüm.Ama ''Sonsuzluğa İsyan'' bu fikrimi kesinlikle değiştirdi.Bu kitapta aşk ve macera var.Fonda ise,Türkiyenin terörle sarsıldığı yıllar anlatılmış.

Handan Izmirli

Bu romanı bana bir arkadaşım hediye verdi. Çok iyi etmiş! Enteresan, heyecanlı, ve değişik. Politika, siyaset, romans, reenkarnasyon ? yazar bize exzotik bir kokteyl sunmuş. Evet, tavsiye ederim.

caramel caramela

Kristina O'Donnelly'nin o her zamanki akıcı üslubunu bulabildiğim bir romanı.Hikaye'de bu serinin ilk'inden parçalar bulabildiğim için de daha çok hoşuma gitti.Herkese tavsiye ediyorum.Sürükleyici ve merak uyandırıcı...

John Mc Kee

Turkiye ve Turkleri, Kristina'yi tanidiktan sonra tanidim, fakat tanimak ve anlamak ayni degildir. "Anlamak" Kristina'nin Turkiye ile ilgili romanlarini okumaya baslayinca, geldi. Tabii ki, yavas, yavas, geldi -- cunku Turkiye bir solukta ogrenilecek, anlayabileyek, tanilabilecek, kolay bir ulke degil! SONSUZLUGA ISYAN exzotik ve romantik bir oyku, ama ayni zamanda realist, hatta cesur. New York, Hollywood, ve Istanbul, politika, terroristler, ve kokende reinkarnasyon: sonsuzluga isyan eden bir ask. Evet, bu roman okuyucuyu hem duygulandiracak, hem de sasirtacak.