Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Son Kraliçe

Son Kraliçe

Orijinal Adı : The Last Queen: A Novel

Kategori : Bestseller > Tarihi roman

Yazar : C. W. Gortner

Çevirmen : Zeynep Arıkan

Editör : Aslı Güçlü

Sayfa Sayısı : 420

Çıkış Tarihi : Mart 2010

24.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Kastilya Kraliçesi Juana,
ülkesinde tahta geçecek olan son İspanyol asıllı Kraliçe, yüzyıllar boyunca çarpıcı mitlere konu olan gizemli bir şahsiyet
Epsilon okurları, C. W. Gortner ın bu yeni fevkalade romanında tehlikeli bir çağ ve unutulan bir kraliçenin zarif hikâyesini okuyacaklar
İspanya Kraliçesi Isabel ve Kral Fernando nun üçüncü çocuğu olan Juana ailesinin amansızca krallıklarını birleştirme mücadelesinin ortasında doğdu, Granada nın düşüşüyle Kolomb un keşiflerine tanıklık etti. On altı yaşındayken, tıpkı en küçük kardeşi Aragon Prensesi Catherine'in VIII. Henry nin eşi olmak üzere İngiltere'ye gönderildiği gibi ailesinin İspanya yı güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak Flandra Arşidükü Philip le evlendirildi ve Flandra ya gönderildi.
Juana, Habsburg İmparatorluğu nun tek varisi olan genç ve yakışıklı eşinde beklenmedik bir aşkı ve tutkuyu buldu. İlk başta çocukları ve Flandra daki yaşamından memnundu. Fakat trajedi patlak verip İspanya tahtını miras aldığı zaman Juana kendini kocasına karşı bir güç savaşı içine düşmüş buldu ve bu savaş Avrupa'daki baş monarkları da içine katarak büyüdü.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944822657

ISBN : 9789944822657

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle