Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sihirli Kent'in Firarisi

Sihirli Kent'in Firarisi

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Müjdat Sönmez

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 184

Çıkış Tarihi : Ağustos 2003

Kitap Hakkında


Reklamlardaki gibi bir hayatım, üniversitede bir işim, dünyalar güzeli bir eşim, güzel bir evim ve arabam vardı. Tam on sene boyunca herkesin gıpta ettiği gibi ilişkiyi, evliliği sırtladık. Balerin ile kurşun askerdik. Sonra... Ayrılıverdik herkesi şaşkına çeviren bir kararla. Birbirimizi sevmediğiniz için değil, öyle olması gerektiği için. Hayat bizden büyük olduğu için. Sevmek dürüstlük demek olduğu için.
Her şeyi bırakıp bütün sosyal çevremi sıfıra indirip kimseyi tanımadığım, kimsenin beni tanımadığı bu güzel şehre, Prag'a geldim. Kendime yepyeni bir hayat kurdum.
Ve şimdi bu sihirli kentte bir firariyim ben. Eski hayatımdan, rollerimden, sorumluluklarımdan soyundum. Bütün firariler gibi ayklak ve 'Yarına Allah Kerim'ci ilk günlerin ardından, her şey zamanla rayına oturdu. Sorumluluktan ya da hayatın kendisinden kaçmıyorum zaten, yeni rollerimi severek sırtlandım.
Hala firarda olup olmadığımı sorarsanız, hayır. Ama aslında hala yoldayım. Çünkü firar edemeyeceğim tek yere gitmek için çıkmıştım bu yola ve biliyorum ki insanın 'kendi'ne varması bir ömür alır.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314626

ISBN : 975331462-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


Nedret Özdoğan

Kendisini bir hafta önce rehberimiz olarak tanıdım. Döner dönmez kitabını sipariş etmek isterken, bu yorumları görünce bende bir satır eklemek istedim. İnsanlığı beş yıldızdı, umuyorum kitabı da öyle... Okuduktan sonra görüşmek üzere.

Balerin

Prag"da rehberimdi. Kitabını gezi dönüşü farketmiş olsamda defalarca okudum. Edebi yönü belki çok güçlü değil. Ama bir insanın duygularını bu kadar güzel paylaşmış olması etkileyici. Aşkı çok güzel anlatmış ama bulmuş mu derseniz. Gözlerinde o ışığı görmüyorsunuz. Firarı ise asla bitmeyecek gibi. Dediğini hatırlıyorum da dünyanın herhangi bir yerinde birgün görüşebiliriz demişti. Gidenler belki de onu bulamayacak. Yine elinize kaleminize sağlık Müjdat Sönmez

Sedat KAYA

Hep nerede olduğunu merak ettiğim gördüğüm bütün devrelerime ve arkadaşlarıma sorduğum komutanım (sir) öğretmenim bu harika kitapla karşıma çıktı hani derler ya bir nefeste okudum. Kendimden bir şeylerinde kitapta anlatıldığını gördüm. Müjdat hocam ben Samsun da çalışıyorum sizinle haberleşmeyi ve görüşmeyi çok isterim M.A.L den 4270 Sedat KAYA

nuran başaran

Bayıldım... Nefis bir kitaptı... Bir arkadaşımdan aldım ama emanet kitap olarak kalamazdı bende hemen gidip kitapçıdan kendime aldım ve altını çize çize okudum bütün arkadaşlarıma anlattım dedimki "bu yaz mevsiminin en güzel kitabını keşfettim sizin için" şimdi herkes sırada bekliyor okumak için... Sözcüklerine yansıttığı duygularını göstermedeki içtenliği ve yaşamak için gösterdiği cesaretten ötürü onu kutluyorum... Keşke kitabın içinde yazara ait bir mail olsaydı ona da bu duygularımı anlatmak isterdim... Çok mutlu olur inşallah... Kalemine sağlık... Nuran

tuba

o benim ogretmenimdi...en sevdigim...kitaptaki cumleler onun,kitap onun,guzellik,basari hepsi onun...sevmem icin fazlasiyla nedenim var... basarilar...uzun zaman oldu..sizi ozledim... tuba(1995/deü_LB2)