Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sihirbazı Kandırmak Sihirbazlar, Mentalistler, Matematik Meraklıları ve Aklın Gizli Güçleri

Sihirbazı Kandırmak Sihirbazlar, Mentalistler, Matematik Meraklıları ve Aklın Gizli Güçleri

Orijinal Adı : Magicians, Mentalists, Math Geeks, and the Hidden Powers of the Mind

Kategori : Dünya Edebiyatı > Anı

Yazar : Alex Stone

Çevirmen : Banu Tatari

Editör : Murat Demirci

Sayfa Sayısı : 328

Çıkış Tarihi : Ocak 2021

32.50
Sihir dünyasına büyüleyici bir yolculuk...

Kitap Hakkında


“İçine girdikçe, bu dünya size artık önemli olan tek şeymiş gibi görünmeye başlar. Saatleri kovalayan, emeklilik planları yapan, kahverengi çantalı titiz insanların gerçek dünyası sizinkine kıyasla ölümcül derecede sıkıcı gelir. Hiçbiri sizin yaptıklarınızı yapamaz. Giderek dünyayı iki çeşit insan arasında bölünmüş gibi görmeye başlarsınız. Sadece iki. Sihirbazlar ve sıradan insanlar. Eğer içinde değilseniz, dışındasınızdır.”

 

Sihirbazı Kandırmak, Alex Stone’un Kanal Caddesi’ndeki üçkâğıt oyunlarından gösterişli Las Vegas kumarhanelerine, New York’un asırlık sihir topluluklarının arka odalarından son teknoloji psikoloji laboratuvarlarına dek uzanan macera dolu sihirbazlık deneyimini anlatıyor. Stone, yetenekli ama bir o kadar da acayip tiplerin yaşadığı bu tuhaf ve zaman zaman da komik altkültürde gezinirken gizem, saplantı ve zekâ ile beslenen bu topluluğun ardındaki sırları açığa vuruyor. Fakat Stone’un yolculuğu, hileler, gösteriler ve sihir meraklılarının hikâyesinden çok daha fazlası. Sihirbazı Kandırmak, psikoloji, nörobilim, fizik, tarih, hatta suçun az bilinen köşelerinden bazılarına hile ve yanılsama merceğinden bakarak, zihnin nasıl çalıştığına, bazen de neden çalışmadığına dair bir dizi şaşırtıcı açıklamaya ulaşıyor.

 

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051738222

ISBN : 978-605-173-822-2

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak