Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sevişme Gerginliği

Sevişme Gerginliği

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Ozanser Uğurlu

Sayfa Sayısı : 310

Çıkış Tarihi : Mayıs 2005

Kitap Hakkında


Tutku, aşk ve cinsellik üçgeninde kalmış bir kadın, yaralarını örtmek için çıktığı yolculukta geçmişi, bugünü ve geleceği ile hesaplaşıyor. Duygularına karşı verdiği savaşta, ayakta kalabilmek için bir psikologdan yardım alıyor. Terapi sürecinin sınır tanımaz uçsuz bucaklığında kaybolmamak için gerçeğe, insan ilişkilerine tutunurken hayata karşı her şeyiyle mücadele ediyor ama yetmiyor. Çünkü hayat, hayallerinde olduğundan daha hayalperest. Kadınlık, erkeklik, cinsellik, aşk ve tutkular üzerine insanın tek başınalığını, toplumun içinde şekillenen bireyselliğini anlatan bir roman bu. Yaşam enerjilerimizi tüketen günümüz toplumunun çelişkilerinde, kendimize ve yaşadığımız ilişkilere dair kaybolduğumuz labirentleri aydınlatmaya çalışan bir öykü. Çerçevesi önceden çizilmiş hayatının, derinlere saklanmış izlerine bakıp, gözlerinin önüne çektiği perdelerin arkasını aydınlatmaya çalışan bir kahramanın öyküsü.
Ozanser Uğurlu, kadın-erkek ilişkilerini cinsellikten yola çıkarak yeniden yorumluyor. Mutlu olmak için çırpınırken, kendi kurduğumuz tuzaklara nasıl düştüğümüzü, Sevişme Gerginliği ile hayatlarımızı nasıl çıkmaz sokaklara dönüştürdüğümüzü anlatıyor. Arzularınızın gerisine bakmak, cinsiyet maskesinin arkasını görüp anlamak için... Tamamı gerçek, tamamı hayatın içinden�

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753317382

ISBN : 975331738-7

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Elif Aksoy

Kitabı bir çırpıda okudum. Bir kadının neler hissettiği, kendi kafasında oluşturduğu çıkmazların çok iyi dile getirildiği bir kitap. Ozanser beyin, hem psikolog hem de gazetecilik deneyimi var. Bu sebepten dolayı kitapta anlatılanlar insana gerçekçi geliyor. Kesinlikle kendi içinde, ilişkiler konusunda karmaşa yaşayan her kadın okumalı. Bu kitabı erkeklere de tavsiye ediyorum. Erkekler bazen yaptıkları karşısında kadınlara verdikleri duygusal zararın farkında olmuyorlar hatta öyle bir şeyi, kitapta da geçtiği gibi, kesinlikle akıllarına bile getirmiyorlar bazen. Sizi duygusal açıdan inciten erkek arkadaşınıza kadınların yaşadıkları karşısında, altında ezildikleri üzüntülerini daha iyi anlaması için bu kitaptan hediye edebilirsiniz. Ancak önce siz okuyun. Bence kitap, okuyan her kadına, bazen sanki kendi hisleri dile getirilmiş gibi hissettirecek. Tavsiye ederim.