Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Senden Çok Uzakta

Senden Çok Uzakta

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Sebahattin Demiray

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 568

Çıkış Tarihi : Şubat 2012

27.50
SATIŞ DIŞI
"Unutmalıyım, unutmalıyım artık," diye mırıldanarak telkinde bulunup, kendimi teselli etmeye çalışacağım.

Çünkü biliyorum, kırık bir kalbin en iyi ilacı zayıf bir hafızadır.

Epsilon Video


Kitap Hakkında


Ben sana kavuşma umuduyla otuz yedi yıl önce çıktığım yolculuğu nihayet sonlandıracağımı hayal ederken, farkında olmadan yaptığın o hoş sürprizlere bir yenisini daha ekleyip, şehrin bir caddesinde, bir ara sokakta ya da bir köşe başında aniden karşıma çıkıvereceğini çok iyi biliyorum.

Sen her zamanki gibi farkıma bile varmadan yanımdan geçip giderken ben hemen o an çehremi görebilmek için hiç tanımadığım insanlardan ayna dileneceğim. Mağazaların camekanlarına koşmayı akıl edeceğim sonra.
İyice seyrekleşip, beyazlaşan saçlarına elleriyle dokunan, parmaklarını yüzündeki çizgilerde gezdiren vitrindeki yansımama bakacağım. "Bu ben miyim?" diye mırıldanırken sesimin titrediğini kederle fark edeceğim.

Sonra parmaklarımı ceplerinden birinde, bir kutunun içinde küçücük bir karınca taşıdığım eski ceketimin üzerinde gezdireceğim. Eğilip paçaları çamurlu pantolonuma dokunurken toz toprak içerisindeki ayakkabılarımı görünce benim ben olduğumdan iyice emin olacağım.

Doğrulup, hiçbir şeyden habersiz yürüyüp gidişine şaşkınlıkla bakacağım.

İşte o an hiçbir zaman eline ulaşmasını ve okumanı istemediğim, ismini bile bilmediğim ücra kasabaların postanelerinde kaybolmasını dilediğim bir mektup daha yazmaya karar vereceğim sana.

O gün kesinlikle şehre usul usul, ruhumu üşüten bir yağmur yağacak, biliyorum. Ben her defasında yaptığım gibi gidip bir saçak altında sabırla pinekleyeceğim. Ege Denizi'nin köpüklü dalgalarına bir an önce karışmak için telaşla, Akrepol'den Sintagma Meydanı'nın mazgallarına doğru önümden akıp giden bulanık sel sularına bakıp, dalıp gideceğim.

"Unutmalıyım, unutmalıyım artık," diye mırıldanarak telkinde bulunup, kendimi teselli etmeye çalışacağım. Çünkü biliyorum, kırık bir kalbin en iyi ilacı zayıf bir hafızadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944825030

ISBN : 9789944825030

Boyutları : 140x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Serpil

Daha önce yayınlanan tüm kitaplarını büyük beğeniyle okudum. "Senden Çok Uzakta" eminim en az diğerleri kadar başarılı bir kitaptır. Merakla bekliyorum, en kısa sürede okuyacağım...

sevgi

Sebahattin Demiray'ın kitaplarını keyifle okuyoruz, merakla bekliyorduk. Hayırlı olsun.

Ece

Kitabın arka kapağını okudum,oldukça değişik gibi geldi,bu kitabı mutlaka alıp okuyacağım...Kırık bir kalbin en iyi ilacı zayıf bir hafızadır...Bu anlamlı söz zaten her şeyi anlatıyor...