Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sakın Korktuğunu Söyleme

Sakın Korktuğunu Söyleme

Orijinal Adı : Non dirmi che hai paura (Don’t Tell Me You’re Afraid)

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Giuseppe Catozzella

Çevirmen : Bengi Oya

Editör : Melis Köymen

Sayfa Sayısı : 232

Çıkış Tarihi : Haziran 2021

39.50
“Önümde koskoca bir hayat vardı, ömrüm dopdolu ve olağanüstü geçecekti.”

Kitap Hakkında


Samia Yusuf Omar, Somalili küçük bir kızken beslemeye başladı hayattaki tek tutkusunu. Olimpiyatlara katılmak, dünya çapında bir atlet olmak istiyordu. Senelerce yatağının başında Somali asıllı İngiliz atlet Mo Farah'ın bir fotoğrafıyla uyudu, etrafındaki şiddete ve önyargıya rağmen kendi imkânlarıyla antrenman yapmaya devam etti. Pekin Olimpiyatları’nda sonuncu olması onu yıldırmadı, 2012 Londra Olimpiyatları onu bekliyordu. Şampiyon olacak, ülkesinin bayrağını gururla dalgalandıracaktı...
 
Önce en yakın arkadaşını kaybetti, sonra ona her koşulda destek olan babasını... Ardından geceleri kulağına şarkılar fısıldayan ablası Avrupa’ya gitmeye karar vererek zorlu bir yolculuğa çıktı. Samia hayatın getirdikleri karşısında umudunu hiç kaybetmedi; mücadele etmeye, hayal kurmaya, umutlarını büyütmeye, rüzgâra hükmetmeye devam etti. Ve sonunda o da yönünü Avrupa’ya çevirmeye karar verdi.
 
Sakın Korktuğunu Söyleme savaşın, umudun, rüzgârın, korkunun, korkmamayı öğrenmenin; insan kaçakçılarının elinde son bulan gencecik bir yaşamın iç burkan hikâyesi. Gerçek bir yaşamöyküsünden ilham alınarak yazıya dökülmüş nefes kesici bir roman.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051738130

ISBN : 978-605-173-813-0

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar