Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Sabırsız Bebeğimin Seyir Defteri

Sabırsız Bebeğimin Seyir Defteri

Kategori : Yaşam Rehberi

Yazar : Nükhet Demiray

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 215

Çıkış Tarihi : Temmuz 2002

Kitap Hakkında


Ülkemizde her yıl çok sayıda prematüre bebek doğuyor. Bu bebeklerin aileleri, çözümüne ulaşmakta güçlük çektikleri benzer sorunlar yaşıyorlar.
Bu kitap, erken doğan bebekler konusunda bir aile tarafından yapılan ilk çalışma. Minik Caner'in annesi Nükhet Demiray hamilelik sürecini, bebeğinin erken doğumunu, doğum sonrasında yaşadıklarını, umut dolu ve umutsuz anlarını, doğrularını-yanlışlarını ve zaman içinde edindikleri deneyimleri diğer anne babalarla ve tüm okuyucularla paylaşmayı hedefliyor.
Konusunda uzman doktorlar tarafından kontrol edilen ve bu doktorların görüşlerine de yer veren kitap, konuya ilişkin kaynak bulmakta sıkıntı çeken herkes için yararlı olacak, özellikle prematüre bebek anne babalarına yol gösterecektir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753313780

ISBN : 975331378-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


reyhan

Ben hem prematüre hem de cerebral palyli doğmuş bir çocuğa sahibim. Hiç beklenmedik bir anda gelen doğum bütün anneler için büyük bir hayal kırıklığıdır aynı zamanda. Ancak prematüre doğum yapan annelerin tümü, hayal kırıklığının getirdiği psikolojik sorunları bile yaşama şansına sahip olamazlar. - olamadık - çünkü içimizden çıkan büyük umutları içeren bebeğimiz hemen bizden ayrılıp, bize hasret kalacağı ama büyüyeceği başka bir ortama götürülür. Hatta dokunamayız bile. O anda tüm prematüre annelerin hissettiğini düşündüğüm başka bir duygu belirir aslında. " yetersizlik " " ben bebeğimi yeterince büyütemedim. Bu aletler benim yapamadığımı yapacak tüh " bundan sonrası ise her gün yeni bir umut, her gün yeni bir gelişme-olumlu olumsuz - bu süreç böyle acı bir süreçtir. Ama tam her şey bitti, bebeğim yeterince büyüdü dersiniz sonrasında yeni başka türlü sorunlar çıkar karşınıza. Artık bir engelli çocuk annesi olmuşsunuzdur. Bütün bunlar bir anne üzerinde o kadar büyük yıkımlar yapar ki bunu ancak yaşayan bilir. Sayın Nükhet Demiray bizlerin hislerine tercüman olacak gücü kendinde bulmuş ne de iyi yapmış... Onun aracılığıyla yalnız olmadığımızı gördük, sorunlarımızı paylaşma şansı bulduk. Bütün prematüre çocuk annelerine sevgiler ve güzellikler diliyorum.

Seda Doğan

Ben de erken dogum yapmis bir anneyim. Nukhet Hanim'a bu kitabi hazirladigi icin cok tesekkur ederim. Keske daha onceden bu kitaptan haberim olsaydi. cok faydasini gorduk.. Sanki butun premature bebeklere kol kanat germiscesine hazirlamis kitabi... Ellerinize, emeginize saglik. Hoscakalin.

Yonca Güneş Erensoy

Ben de bebeği için büyük mücadelerler veren ve vermeye devam eden bir prematüre annesiyim. Nüket Hanım'ın her satırında kendi micadelemizi ve annelikten daha kutsal bir iş olmadığını bir kez daha gördüm. Duygusal yaklaşımın yanı sıra verdiği bilgiler açısından da çok faydalı bir kitap. Prematüre bebek anneleri kaynak bulmakta çok zorluk çekiyorlar, bu kitap bu konuda tüm anne ve babalara yardımcı olacaktır. Nüket Hanım'ı ve Caner'i verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor. Tüm mücadelelerin başarıyla sonlanmasını diliyorum. Saygılarımla, Yonca Güneş Erensoy