Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Renkli Penguencik

Renkli Penguencik

Kategori : Epsilon Çocuk Kulübü > Resimli Çocuk Kitapları

Yazar : Banu Bozdemir

Editör : Muzaffer Samur, Ahu Ayan

Sayfa Sayısı : 56

Çıkış Tarihi : Temmuz 2021

29.50

Kitap Hakkında


Penguencik, Güney Kutbu'nda, ailesi, arkadaşları, fok, martı ve balina dostlarıyla eğlenceli mi eğlenceli bir yaşam sürmektedir. Fakat bir gece gördüğü esrarengiz rüya, Penguencik'in bu güzel yaşamının değişmek üzere olduğunun habercisi olacaktır. Dünya o kadar ısınmıştır ki, hayatta kalan son insanlar çaresizlikten kocaman bir gemiye atlayıp Güney Kutbu'na varırlar. Gelgelelim,

Güney Kutbu'nda da tehlike çanları çalmaya başlamıştır:

Buzullar erimektedir.

İnsanlar ve penguenler el ele vererek bu zor durumu atlatmak zorundadır. Bu yolda, Penguencik ve sevgili arkadaşı Özgür'e çok iş düşecektir.

 

 

"Penguenleri kim sevmez ki! Hele de Banu Bozdemir'in Renkli Penguencik'i gibi bir pengueni. Banu Bozdemir, Renkli Penguencik ile çocuklara hem hayallerin ne kadar güzel olduğunu hem de yaşadığımız dünya için endişelenmemiz gerektiğini anlatıyor. Hayalleri olan, yaşadığı yer için endişelenen renkli, minicik bir penguencik ve onun hayallerini derinden hisseden arkadaşı Özgür. Yok olan Kutuplar ve Dünya. Dünya'nın kurtuluşu, Özgür ve Penguencik'in hayalinin gerçekleşmesine bağlı. Acaba Özgür ve Renkli Penguencik gökkuşağının altından geçerek yepyeni bir Dünya'ya ulaşabilecekler mi? Okuyalım ve görelim!"

-      Seda Keçe-Türkçe Öğretmeni

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739205

ISBN : 978-605-173-920-5

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak