Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Pilotun Karısı

Pilotun Karısı

Orijinal Adı : The Pilot's Wife

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Anita Shreve

Çevirmen : Semra KALKAN

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 272

Çıkış Tarihi : Şubat 2000

Kitap Hakkında


Gece yarısı kapı çalındığında, iyi haber almak pek olası değildir. Kathryn de kapıdaki yabancıyı gördüğü anda ne olduğunu anlar. Bir pilot eşi olarak, yoğun bir birlikteliği uzun bir yalnızlık döneminin izleyeceğini öğrenmiştir, hatta buna alışmıştır. Ama sabahın üçünde aldığı habere hiç hazırlıklı değildir. Büyük bir mutsuzluk ve çaresizlik yaşar. Kendini toparlamaya, yaşından büyük davranan, on beş yaşındaki kızı Mattie'ye destek olmaya çalışır. Ancak çevresinde gelişen olaylar, gazetecilerin ve televizyoncuların baskısı, hayatını cehenneme çevirmektedir. Çok sevdiği kocası Jack'in uçak kazasının sorumlusu olduğu, hatta intihar ettiği söylentileri dolaşmaya başlamıştır. Kathryn, kocasının uçak havalanmadan önce neler yaşamış olduğunu öğrenmek ister. Ne yazık ki, her yeni keşfi, on altı yıllık kocasını ne kadar tanımamış olduğunu gösterecektir ona. Zaman içinde, art arda inanılmaz olaylar açığa çıkacak ve genç kadın tam bir kaosa sürüklenecektir. Ancak Shreve kahramanlarını umutsuzluğa terk eden bir yazar değil, hayatın içinde çözümler olduğunu biliyor ve bunu okuyucusuna büyük bir incelikle aktarıyor.
Anita Shreve bu kitapta şu soruyu soruyor: Yakınlığını hiç sorgulamadığımız, bir parçamız kabul ettiğimiz, çok iyi tanıdığımızdan emin olduğumuz kişileri gerçekten tanıyor muyuz?

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312080

ISBN : 9753312083

Boyutları : 195x135

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


DENİZ DERE

bu kitap ta evlili ğin ne kadar önemli bir müessese olduğuna bir kez daha şahit olduk.yasak aşklar yasak ilişkiler in bir gün ne kadar acı vererek biteceği nin acı bir reçetes iydi bu kitap

suna

Bu kadar şaşırtıcı bir öykü beklemiyordum. Okurken pilotun karısının acısını ve şaşkınlığı beni çok etkiledi ve çevremdekileri yeterince tanıyıp, tanımadığımızı düşündürdü. Acaba birçok kişinin; başkalarının bilmediği 2. bir hayatı var mı diye düşünmeye başladım.

Kamuran

Ben bu kitabı elime aldığımda bu kadar sürprizle karşılaşacağımı bilmiyordum.Benim eşimde havayolların da çalışıyor.Kitabı okudukça kendi hayatımdan kesitler buldum ve ben de acaba sorgusuz ve koşulsuz güven duyduğum için Kathryn gibi yanılıyor muyum diye kendime sordum.Yazar gerçekten vermek istediği mesajı ustalıkle vermiş.Bakış açımı değiştirdiği için yazara minettarım.Teşekkürler.

Kamuran / Antalya

Ben bu kitabı elime aldığımda bu kadar sürprizle karşılaşacağımı bilmiyordum. Benim eşimde havayolların da çalışıyor. Kitabı okudukça kendi hayatımdan kesitler buldum ve ben de acaba sorgusuz ve koşulsuz güven duyduğum için Kathryn gibi yanılıyor muyum diye kendime sordum. Yazar gerçekten vermek istediği mesajı ustalıkle vermiş. Bakış açımı değiştirdiği için yazara minettarım. Teşekkürler.

Suna / İstanbul

Bu kadar şaşırtıcı bir öykü beklemiyordum. Okurken pilotun karısının acısını ve şaşkınlığı beni çok etkiledi ve çevremdekileri yeterince tanıyıp, tanımadığımızı düşündürdü. Acaba birçok kişinin; başkalarının bilmediği 2. bir hayatı var mı diye düşünmeye başladım