Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Peçeli Duygular

Peçeli Duygular

Orijinal Adı : veild Sentiments

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Lila Abu, Lughod

Çevirmen : Suat ERTÜZÜN

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 336

Çıkış Tarihi : Ağustos 2004

15.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Gençlerin aşklarını, özlemlerini, dertlerini birbirlerine örtülü, utangaç şiirlerle anlattıkları dönemlerin destanlarda yaşadığını düşünenleri yanıltan, okura bizim kültürümüze de uzak olmayan duyguları anımsatan Peçeli Duygular, Bedevi çöllerindeki insanlarla tanıştırıyor bizi.

Amerikalı antropolog Lila Abu-Lughod Mısır çöllerinde iki yıl Bedevi halkının sözlü lirik şiirlerini inceledi. Genç kadınlarla erkeklerin, toplumlarının geleneksel ahlâk anlayışına göre suç sayılan duygularını dile getirdikleri şiirleri derledi. Şiir diye andığımız türün, ideolojiyle insan deneyimleri arasındaki ilişkiyi, duyguları ve bir halkın kültürünü yansıttığını kendi şiirsel dilinin de katkısıyla elinizdeki kitapta anlattı.
Peçeli Duygular, "Sözel lirik şiirin eşsiz bir çözümlemesi, kültür kuramı, sözlü edebiyat, cinsiyet ideolojisi ve Orta Doğu toplumu üzerine yapılan incelemelere büyük bir katkı."
- Lois Beck-

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753316125

ISBN : 975331612-7

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle