Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Otonom Medya / Direniş ve Muhalefeti Canlandırmak

Otonom Medya / Direniş ve Muhalefeti Canlandırmak

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Andrea Langlois & Frédéric Dubois

Çevirmen : Gülüm Şener

Editör : Bora Ataman & Barış Çoban

Sayfa Sayısı : 184

Çıkış Tarihi : Ocak 2016

42.50

Kitap Hakkında


Otonom Medya / Direniş ve Muhalefeti Canlandırmak 

 

 ““Langlois ve Dubois, güncel küresel adalet/alternatif küreselleşme hareketleri içerisindeki iletişime dair en son gelişmeleri ve en yoğun tartışmaları yakalıyorlar.”
John Downing, RADICAL MEDIA’nın yazarı“Otonom medya aktivistleri, “anlam inşası”nı halkla ilişkiler uzmanlarından ve şirketlerin yönetim kurulu odalarından kurtarmak için en iyi kullandıkları silahlarını, yani video kameraları, sprey boyaları, blogları, dizüstü bilgisayarları vs. kullanıyorlar.”
Naomi Klein, NO LOGO’nun yazarı“Toplulukların ve toplumsal hareketlerin medya teknolojilerini sahiplenme çabalarını inceleyen heyecan verici bir seçki. Medya aktivistleri tarafından yazılan bu kitap, bilginin inşasının akademiyle sınırlı olmadığına ilişkin canlı bir kanıt. Otonom Medya’nın editörleri ve katılımcıları, toplumsal değişimi hedefleyen iletişim inisiyatiflerinin kalbinden kopup gelen yaratıcı, sağlam ve anlamlı bilgi üreten hakiki organik entelektüeller.”
Clemencia Rodriguez, FISSURES IN THE MEDIASCAPE’in yazarı 

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820290

ISBN : 9786054820290

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 3. hamur

İlgili Kitaplar