Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Otizmde İlk Adım

Otizmde İlk Adım

Kategori : Eğitimciler için

Yazar : Aydan Aydın

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 155

Çıkış Tarihi : Nisan 2003

Kitap Hakkında


Otizm ve çocukluğun diğer yaygın gelişimsel bozuklukları son zamanlardan artan bir ilgi görmektedir. Bunun başlıca nedenlerinden biri otizmin giderek daha iyi tanınması ve toplum içinde rastlanma sıklığının artışıdır.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan ilgiye bağlı olarak bu konuyla ilgili etkinlikler ve yayınlar artmaya başlamıştır. Yine de henüz otizm konusunda hazırlanmış, otizmi tanıtıcı ve otistik çocukların eğitimi ile ilgili çalışmaların yeterli sayıya ulaşmadığı görülmektedir. Bu kitap, mevcut yayınlara bir yenisini eklemek ve ihtiyaca cevap vermek üzere hazırlanmıştır.
Kitapta öncelikle otizmi tanıtıcı bilgilere, hemen ardından, otistik çocukla ilişki kurmak için yapılması gerekenlere yer verilmiştir. İlişki kurma becerisinin öğretiminin ardından otistik çocukların eğitimi için gerekli olan dikkat kontrolü, davranış değiştirme, algı gelişimi, taklit ve oyun, tuvalet eğitimi ve dil gelişimi konularına sırasıyla değinilmiştir.
Çalışmamızın anne babalar, eğitimciler ve konuyla ilgilenenler için yararlı olacağına inanıyoruz.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314374

ISBN : 975331437-X

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


Beste Akyıldız

Otistik bir çocuğum var ve bu kitap ne yapacağım konusunda bana çok yardımcı oldu. Pek çok kitap okudum, hepsi bu konuda basmakalıp bilgiler veriyorlaroysa bu kitap ne yapacağımı nasıl başaçıkacağımı anlatmış.Aydan Beyden Allah razı olsun.ellerine sağlık Çok açıklayıcı ve sade bir dille biz annelerin nereden başlayacağımızı yazmış.

Ayhan

Kitabınızı okudum ve çok beğendim,biz eğitimcilere gerekli olan bilgileri değişik kaynaklardan harmanlayıp,kendi üslubunuzuda katarak güzel bir kitap oluşturmuşsunuz. Tebrik eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.