Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Ortaçağda Bir Kadın

Ortaçağda Bir Kadın

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar

Yazar : Ann Baer

Çevirmen : Çiğdem ÇALAP

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 348

Çıkış Tarihi : Temmuz 2003

Kitap Hakkında


Seçkin İngiliz yayınevi Sigwick ve Jackson'ın kurucusu Frank Sigwick'in kızı olan Ann Baer, yıllarca Ganymed Press'in genel yönetmenliğini yaptı. Kitaptaki çizimler de yazara aittir.
Ortaçağda Bir Kadın adlı romanında Ann Baer, ortaçağ İngiltere'sinde, bir köylü kadının günlük yaşamını, adeta eski ve kutsal bir şarkının dizelerini yazar gibi, ay ay, bir yıla tamamlayarak anlatıyor. Açlık... Soğuk... Ölümler... Yıpratıcı yabanıl koşullarda iş yapma zorunluluğu... Yüreğini dolduran kaygılar... Hiçbir şey marangozun karısı Marion'un yaşama sevincini engelleyemez. Boş kilisenin temiz ve kutsal kokusunu; soğuk bir günde gökyüzünün şaşırtıcı, yeşilimsi mavisini; Noel'de köy halkının toplandığı Malikane'yi aydınlatan alevlerin ışığını; güneşin rengini içinde hapsetmiş olan balın rengini, çevresini saran bir büyü gibi algılar genç kadın.
İçinde yaşadığı dünyanın iyiliklerini de kötülüklerini de neredeyse minnetle kabul eden Marion, kendisinden evvelki ve sonraki kuşakların kadınları gibi, güzelliği görme yeteneğine sahiptir. Ve... Ortaçağda bir köyün acımasız koşullarında, yaşamı katlanılabilir kılan tılsımdır bu yetenek.
Aslında Marion evrensel ailenin direğini simgeliyor: Zor durumları göğüsleyip üstesinden gelen; günlük işlerin sıradanlığına yenik düşmeyen; ailesinin ihtiyaçlarını incelikle karşılayan; her şeye yetişen; bir saz gibi güçlü ve esnek biri... Anne, eş, kadın...

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314541

ISBN : 975331454-X

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


HALE KASAL

Bir çeviri ancak bu kadar güzel bir anlatım ile çevrilebilir. Çevirmeni kutlar, yeni çevirilerinde başarılar dilerim. Kendisine ulaşabilrsem kitabımı da imzatlamak isterim.

Çiğdem Timar

Güzel bir kitap kokusu geliyor... sanırım okumaktan zevk duyacağım. Çevirmeni kucaklarım....