Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Nisan Cadısı

Nisan Cadısı

Orijinal Adı : Aprilhaxan

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Majgull Acelsson

Çevirmen : Merih MALQVİST

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 480

Çıkış Tarihi : Eylül 2000

Kitap Hakkında


1950'lerde spastik bir çocuk olarak doğan Desirée, annesi tarafından, Çocuk Bakımevi'ne verilmiştir. Hayatının kırk iki yılını bakımevi ile huzurevi arasında geçirmiş olan Desirée, pek çok bedensel sorununa karşılık, üstün zekalıdır ve bazı doğaüstü yetenekleri vardır; başkalarıın vücuduna girip onlar aracılığıyla birçok şey yapabilmektedir. Kendisini hastaneye yatıran annesinin, koruyucu anne olarak bakıp yetiştirdiği üç kızı izlemekte ve ondan çalınan mutluluğa hangisinin sahip çıktığını öğrenmeye çalışmaktadır.
Ancak, Christina, Margaretta ve Birgitta'nın gerçekten mutlu olduğu ve imrenilecek bir hayata sahip olduğu söylenebilir mi? Yoksa her birimizin hayat hikayesi, bizden önce ve bizden sonra yaşayanların hayat hikayesiyle iç içe midir?
Sakatlık kavramını ve toplumun sakatlara bakışını tartışmaya açan Nisan Cadısı, çocuğun aileye olan ihtiyacını vurgularken, son derece olgun ve okuycuyu tetikte tutan bir üslupla; geçmişin gölgeleri, isnan denen varlığın duyarsızlığı, yalnızlığı, korkuları ve sevgiye olan ihtiyacıa gibi, insana dair pek çok konuyu da mercek altına yatırıyor.
"Tarif edebilecek kadar ürkütücü... ve müthiş bir kitap. -Expressen Gazetesi" "Kalınlığına rağmen insan elinden bırakamıyor. -Arbetet Nyheter Gazetesi" "Uzun zamandır benzerini görmediğimiz bir anlatım yeteneği. -Dagens Nyheter Gazetesi"

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753312363

ISBN : 9753312369

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


dilara mutlu

bu kitabı okuduğum an beğendim.ama bu güzel kitabı herkezin okumasını isterim.ama fiyatından dolayı okuyamaya bilirler.lütfen biraz fiyatını indirirmisiniz.benim arkadaşım fiyat yüzünden alamadılar.

AYSUN BAKIR

Spastik çocuğun ;duyguları,istekleri,arzuları,olağanüstü duyarlılığı,kızgınlığı,çaresizliği,hiçbirşey yapamamanın acısı olağanüstü anlatılmış. Bu romanda üzülerek yakaladığım bir nokta var ki paylaşmak istiyorum.Çağdaş Ülkede özürlü bakımıve kimsesiz çocuklara uygulanan devlet politikası ne güzel. Devletin özürlü ve özürlü ailelerine sağladığı,anne ve babası sorumsuz olan çocuklara dahi nasıl sahip çıkıp onları topluma nasıl kazandırdığını ÇAĞDAŞ DEVLET nasıl olduğunu gıpta ile okudum. Tavsiyem ÖZÜRLÜLERDEN SORUMLU DEVLET YETKİLİLERİNİN KİTABI OKUYUP (BELKİ ÇOK UZAK İHTİMALDE OLSA ÜMİT ETMEK İSTİYORUM)ÖZÜRLÜLER İÇİN BAKIM NASIL YAPILIYOR.ALETLERİN DAHİ İNSANCA YAŞAM İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU KAVRAMALARINI İSTERDİM.Kitap bana üzüntü de verdi.Keşke özürlülere sağlanan insanca yaşam benim ülkemde de olsaydı.Spastik çocuk annesiyim.Sorunlarımın yanlızca bana ait olmadığını kavradım

cemre tunç

insanlar nasıl olursa olsun hep aynıdır yazar bir spastik çocuğu anlatıyor kendi hayal türünü anlıyabiliyoruz sanırı m hayat düzeni çok iyi geçmemiş

şeref nur özenç

Yoğun feminist etkiler taşıyan bir dram. Olay doğa üstüne kaymasada olurdu. Çokta bir etkisi yok cadılığının. Yani kitap o olmadan da olabilirdi.

AYDIN ORGUN / İstanbul

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan birisi. Okurken zaman kavramı diye bir şey kalmadı. Çünkü kitabı okuduğunuz zamanı değil, kitaptaki zamanı yaşıyorsunuz.