Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Nezaket Dili: Bir Hemşirenin Öyküsü

Nezaket Dili: Bir Hemşirenin Öyküsü

Orijinal Adı : The Language of Kindness: A Nurse's Story

Kategori : Dünya Edebiyatı > Çizgi Roman

Yazar : Christie Watson

Çevirmen : Peren Gülmez

Editör : Filiz Tülek Erdurak

Sayfa Sayısı : 288

Çıkış Tarihi : Kasım 2020

49.50
Tüp üzerindeki bantları değiştirip sabitlemek basit bir hemşirelik işi. Çoğu hemşirelik görevi ve nezaketin bizzat kendisi gibi basit ama son derece önemli.

Kitap Hakkında


Çoğu zaman kapısının önünden bile geçmek istemediğimiz soğuk görünüşlü hastanelerde, her şeye rağmen hayatla ölüm arasındaki ince çizgide görevini yerine getirmeye çalışan hemşireler...

Christie Watson yirmi yıllık hemşirelik kariyerini tam da bu eksende anlatıyor. Doğumhaneden morga, acil servisten onkoloji koridorlarına; bebeklerden yaşlılara, herkesin kalbine dokunan hemşirelerin hikâyelerini kendi deneyimleri eşliğinde anlatan Watson, bütün bunların altındaki şefkate işaret ediyor.

Watson, tüm dünyaya inat anlattıklarıyla âdeta umut aşılıyor. Gözyaşlarınızı “nezaket”le silmek isteyeceğiniz bir hayat hikâyesini okumaya hazır olun.

 

Florence Nightingale’in bildiği bir şeyi hatırlatıyor bize çocuklar: Acı ve hatta ağrı hissi nezaketle azaltılabilir.

 

“‘En kıymeti bilinmeyen’ mesleğe mensup insanların, hemşirelerin çalışırken nelere şahit olduğunu gözyaşı dökmeden okuyabileceğinizi sanmıyorum. Son bölümü okuduktan sonra bile günlerce etkisinden kurtulamayacaksınız.”

Sunday Times

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051737997

ISBN : 978-605-173-799-7

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : Karton Kapak Kulaklı