Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Negatif Duyguların Pozitif Gücü Karanlık duygularınız, daha aydınlık bir yaşama sahip olmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Negatif Duyguların Pozitif Gücü Karanlık duygularınız, daha aydınlık bir yaşama sahip olmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Orijinal Adı : The Positive Power of Negative Emotions:

Kategori : Dünya Edebiyatı > Psikoloji

Yazar : Dr. Tim Lomas

Çevirmen : Pırıl Cennet

Editör : Selcan Karabulut Tat

Sayfa Sayısı : 248

Çıkış Tarihi : Temmuz 2021

49.50
İNGİLİZ PSİKOLOJİ DERNEĞİ 2017 YILI KİTAP ÖDÜLÜ

Endişeli düşünceleri, karamsarlığı kafamızdan atamazsak mutluluğu nasıl yakalayabiliriz?

Kitap Hakkında


“Hepimizin katlanmak zorunda olduğu bazı durumlar olsa da bu durumlar kendi dönüşümümüzü sembolize edebilir. Çoğu zaman çirkin yaralar olarak kötülenen negatif duygularımız altın izler hâline gelebilir, hatta bizi gelişime götüren değer kaynaklarımız olabilir.”
 
Mutluluk arayışı evrenseldir. Hepimiz neşe ve sevinç dolu bir hayat yaşamak isteriz ancak bu idealden mahrum kaldığımızı hissettiğimizde, sık sık üzüntü duyabiliriz. Zaman zaman öfke ve kıskançlık gibi “karanlık” duyguları karakter kusurları veya ciddi hastalıkların işaretleri olarak bile değerlendirebiliriz.
 
Negatif Duyguların Pozitif Gücü adlı kitabında bu “negatif” duyguları deneyimlememizin aslında doğal olduğunu söyleyen Dr. Tim Lomas, mutluluk ve gelişmeye giden yolda bu duyguların bize hizmet edebileceğini de ortaya koyuyor. Üzüntü, kaygı, öfke, suçluluk, kıskançlık, can sıkıntısı, yalnızlık ya da ıstırabın neden olduğu bir ruhsal bozukluktan nasıl kurtulabileceğimize; daha da önemlisi bu kurtuluştan sonra hayatımızı pozitif yönde nasıl değiştirebileceğimize dair ipuçları veriyor.
 
Negatif Duyguların Pozitif Gücü, gerçekten istediğiniz şeyleri ve olmayı arzuladığınız kişiyi keşfetmek için karanlık duygularınızı nasıl kullanabileceğinizi öğreten, rehber niteliğinde bir çalışma. Duygu durumunuzu değerlendirme şeklinizi kökten değiştirecek ve negatif duygularınızı pozitif yönde kullanmanız için size destek olacak bu kitap, negatif düşüncelerin yarattığı karanlık döngüde hapsolan herkes için devrim niteliğinde.
 
“Gerçekten ilham verici bir kitap.”
Daily Mail
 
“Bu kitap, negatif duygulara ‘katlanma’ argümanından çok daha fazlasını içeriyor. Tim Lomas felsefe, sanat, psikoloji gibi alanlardan ve kendi kişisel deneyimlerinden faydalanarak üzüntünün, kaygının, öfkenin ve diğer olumsuz duyguların büyümeye giden bir yol olabileceğini gösteriyor. Ayrıca olumsuz duygularımızı kullanmayı öğrenmenin sevinç kapasitemizi artıracağı yönünde olumlu bir mesaj da veriyor.”
Oliver Burkeman, Panzehir: Pozitif Düşünmeye Katlanamayanlar İçin Mutluluk kitabının yazarı
 
“Korku, üzüntü ve yalnızlık gibi duygularımızla yüzleşmek istemesek de bunlar bedenimizin bizi uyarmak için gönderdiği işaretlerdir. Bu faydalı ve keyifli kitapta Tim Lomas, duygularımızın bizlere nasıl daha iyi bir yaşam kurabileceğimize dair ipuçları verdiğini gösteriyor. Bilgeliğin içsesini dinlemeyi öğrenin.”
Prof. Stephen Joseph, Authentic: How to be yourself and why it matters kitabının yazarı
 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051739472

ISBN : 978-605-173-947-2

Boyutları : 13,5x21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak