Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Nefretimi Alamayacaksınız

Nefretimi Alamayacaksınız

Kategori : Dünya Edebiyatı > Anı

Yazar : Antoine Leiris

Çevirmen : Melisa Leclère Muratyan

Editör : Nil Ormanlı

Sayfa Sayısı : 126

Çıkış Tarihi : Kasım 2016

18.50

Kitap Hakkında


Nefretimi Alamayacaksınız

 

13 Kasım 2015’te Antoine Leiris’in eşi Hélène, gittiği bir rock konserinde kendisi gibi onlarca masum insanla beraber teröristler tarafından öldürüldü.

 

Bundan üç gün sonra, Leiris eşinin katillerine hitaben açık bir mektup yazarak bunu sosyal medyada paylaştı.

 

Bir anda tüm dünyayı derinden etkileyen bu mesajında, asla sinmeyeceğini ve on yedi aylık bebeğinin hayatının, bu katliamın damgasını taşımasına asla izin vermeyeceğini söylüyordu.

 

Teröristler amaçlarına ulaşamayacaktı: “Bu çocuk hayatı boyunca mutlu ve özgür olarak size hakaret edecek.”


İşte elinizdeki kitapta Leiris, mücadelesinin tüm hikâyesini anlatıyor.


Nefretimi Alamayacaksınız, Leiris ve oğlu Melvil’in, Hélène’in ölümünün ardından nasıl ayakta kaldıklarına dair çok zarif bir anlatı.

 

Duygusal anlamda mutlak bir dürüstlük sergileyen Antoine Leiris, “Bundan sonra yaşamaya nasıl devam edeceğim?” sorusuna cevap ararken, bir yandan da morgda Hélène’in cansız bedenini ziyaret ediyor, Melvil’e annesinin artık eve gelemeyeceğini anlatmak zorunda kalıyor ve hayatının geri kalanını birlikte geçirmeyi planladığı kadını toprağa veriyor.

 

Bu unutulmaz anlatıda tüm dünyaya evrensel bir umut ve direnç mesajı veren Leiris, içinden geçtiğimiz çalkantılı zamanlarda bize ışığı gözü yormayan bir yıldız gibi rehberlik ediyor.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786054820429

ISBN : 9786054820429

Boyutları : 13,5 x 21

Kapak Cinsi : 3. hamur