Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Müminlerin Annesi

Müminlerin Annesi

Kategori : Dünya Edebiyatı > Tarihi Roman

Yazar : Kamran Pasha

Çevirmen : Muhtesim Güvenç

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 520

Çıkış Tarihi : Mart 2010

Kitap Hakkında


İslam ın doğuşunu Hazreti Muhammed in en genç ve en sevgili eşi Ayşe nin bakış açısıyla anlatan çarpıcı bir roman
Kamran Pasha nın bu romanı bana yedi yıl boyunca okuduğum raflar dolusu kitabın öğrettiklerinden fazlasını öğretti. Muhammed in sevgili eşi Ayşe nin romanı, biz Batılıların pek iyi tanımadığı insanları, inancı ve dünyayı anlatıyor bize. Bugün bu kitaba ihtiyacımız vardı.
-Steven Pressfield, Gates of Fire ın yazarı -

Hem epik hem samimi Muhteşem bir hikâye..
-Amy Tan-

Yedinci yüzyılda, Arabistanda Muhammed adında yeni bir peygamber ortaya çıkar. Rüyasında bir kadın gördükten sonra onunla evlenmeye karar verince, kızın babası derhal bir düğün töreni düzenler. Ayşe, Muhammed in on iki karısından en genç olanıdır ve müthiş zekâsı sayesinde Muhammed'in gözdesi olur. Fakat Ayşe, düşmanları tarafından zinayla suçlanınca, Peygamberin gözündeki ayrıcalığını kaybeder ve masumiyetini ispatlamak zorunda kalır.
Vahiyle aklandıktan sonra kocası tarafından affedilen Ayşe, Medine deki yerleşim yerlerine saldırı düzenlendiğinde ister istemez Müslümanların saygısını kazanır ve savaş meydanında çok önemli bir oyuncu olur. Muhammedin hareketi bütün Arabistana yayılır, birbirleriyle sürekli savaşan kabileleri birleştirir ve Muhammed aynı zamanda bir devlet adamı haline gelir. Fakat en büyük zaferinden kutsal şehir Mekkenin fethi kısa bir süre sonra Ayşenin kollarında ölür.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944822510

ISBN : 9789944822510

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle