Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Mühürlü Zarf

Mühürlü Zarf

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Pürlen Kıyat karakuş

Editör : Eren Abaka

Sayfa Sayısı : 232

Çıkış Tarihi : Mart 2020

44.50
ÜÇ KUŞAĞIN ACILARINA, KAYIPLARINA VE AŞKLARINA TANIK OLACAK, YAKIN TARİHİMİZİN GERÇEKLERİYLE DEHŞETE DÜŞECEKSİNİZ.

Kitap Hakkında


Başarılı bir pilot olan Kartal Tan, hayatının aşkı Hüma Toygun ile yaşamını birleştirir ve uçmayı çok sevdiğinden kızına Yıldız adını verir. Yıldız, rüyasında Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan babasının savaş uçağının düştüğünü görür. Bunun ardından gerçekleşen olaylar hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını kanıtlayacaktır. Lakin yaşamının dönüm noktası haline gelen bu trajedi aslında Yıldız’a ve yakınında olan herkese bambaşka kapılar açacaktır.

Pürlen Kıyat Karakuş yakın tarihimizin gerçeklerini paralel kurgu tekniğiyle ilmek ilmek dokurken yarattığı kahramanları çarpıcı, şaşırtıcı ve nefes kesen bir hikâyeyle  de ele alarak okurla buluşturuyor.

"Pilota uçağı terk etmesi halinde yabancı bir ülkenin sınırlarından geçmesi veya sularından kurtulabilmesi, esir düşmemesi için uçuş öncesi bir zarf teslim edilirdi. Mühürlü bir zarf. Böyle bir durum yaşanması halinde zarfın içinde, pilotun kiminle irtibata geçeceğinin bilgisi yer alırdı. Aksi takdirde mühürlü zarf asla açılmaz, görev bitiminde komutana geri teslim edilirdi. Çünkü zarfın içinde bilgisi yer alan kişiler Türk Hükümeti tarafından Kıbrıs’ta örgütlenen çok gizli, belli sayıda subaydan ve Kıbrıs Türklerinden oluşan sessiz yardımcılardı.

“Mühürlü Zarf, bir askerin kaderini belirleyecek kadar önemliydi…”

Pürlen Kıyat Karakuş Kimdir?

1969 İzmir doğumlu Pürlen Kıyat Karakuş üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra uzun yıllar uluslararası dış ticaret ile uğraşan firmalarla çalıştı. İş deneyimi süresince 30’dan fazla ülke, bir o kadar da şehirde bulundu.

Çocuk Kalp Vakfı gönüllüsü olan yazar, oğlu ve eşi ile birlikte yaşadıklarından yola çıkarak kalp hastalıklarıyla savaşan diğer ailelerin gerçek yaşam hikâyelerini bir kitapta topladı ve böylece yazarlık kariyerine adım attı. 2013 Ocak ayında raflarda yerini alan Benim Küçük Kalbim adlı kitabın ardından ilk romanı Kırmızı Gece’yi 2016 yılında kaleme aldı. Muzip ve feminen üslubu sayesinde kısa sürede geniş okur kitlesine ulaştı. Kahramanlar Sadece Masallarda Olmaz adlı eseri ise Benim Küçük Kalbim adlı denemesinin genişletilmiş halidir ve 2017’de okur ile tekrar buluşmuştur. Yazar, eşi Sönmez Karakuş, oğlu Doruk Karakuş ve kedisi Kali’yle birlikte İstanbul ile Kemer arasında bir yaşam sürmektedir.

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051737164

ISBN : 978-605-173-716-4

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak