Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Mondoros'tan Lozan'a Türkiye Ulusal Kurtuluş Savaşı Tarihi 1918-1923

Mondoros'tan Lozan'a Türkiye Ulusal Kurtuluş Savaşı Tarihi 1918-1923

Kategori : Toplumlar ve İnsanlar > Tarih

Yazar : A. M. Şamsutdınov

Çevirmen : Ataol Behramoğlu

Editör : Şemsa YEĞİN

Sayfa Sayısı : 430

Çıkış Tarihi : Nisan 2007

Kitap Hakkında


"Bu yapıt bir Sovyet bilim adamı tarafından yazılmıştır.
Kitabın yazarı Prof. A.M. Şamşutdinov, Sovyetler Birliği Bilimler Akademis Doğu Bilimleri Enstitüsü Tarih Bölümü'nün uzun süre başkanlığını yapmıştır.
Bu ciddi yapıt, yazarın profesörlük tezidir. Bu kitabın önemi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın bir Sovyet bilim adamı tarafından değerlendirilmesidir. Bu nedenle hem tarih bilimi metodolojisine sahiptir hem de bir Sovyet bilim adamının görüşünü yansıtmaktadır.
Yapıtta, Ulusal Kurtuluş Savaşı hakkında Fransız, İngiliz, Amerikan dışişleri bakanlıklarınca yayımlanmış olan resmi belgeler yanında, yoğun olarak Sovyetler Birliği resmi belgeleri, Rusça yazılmış kitaplar ve makaleler kaynak olarak kullanılmıştır.
Bu kitap kesin bir başvuru yapıtıdır; çünkü Ulusal Kurtuluş Savaşı süreçlerindeki halk hareketleri, Türkiye Sovyet ilişkileri, Kafkas bölgesindeki durum gibi konularda, Rusya dışındaki araştırmacılar için ulaşılması kolay olmayan belgelere dayanarak yazılmıştır. O dönemdeki Rus gazeteleri, Komünist Partisi arşivleri, özgün bilgiler, Sovyetler Birliği'nde bu konuda yazılmış tüm kitap ve makalelerden yararlanılmıştır..."

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944820004

ISBN : 9944-82000-4

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle