Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Merhametin Kıyısında

Merhametin Kıyısında

Orijinal Adı : Ordinary Grace

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : William Kent Krueger

Çevirmen : Şebnem Tansu

Editör : Su Akaydın

Sayfa Sayısı : 304

Çıkış Tarihi : Mayıs 2019

32.50
“Sevdiklerinizi kaybetmenin kışkırtıcı bir incelemesi. Frank Drum’ın çocukluktan sıyrılma yolculuğunda yetişkinlikle gelen ‘bilgeliğini’ ve bunun üzücü bedelini görüyoruz. Bu romana bayıldım.”
–Dennis Lehane, Zindan Adası’nın New York Times çoksatan yazarı

Kitap Hakkında


“Öfke, pişmanlık ve kefaretin eşsiz öyküsü.”
–Publishers Weekly

 

 “Bu kadardı. Hepsi bu kadardı. O kadar sıradan bir duaydı ki hatırlanması için bir neden yoktu. Yine de aradan geçen kırk yıla rağmen tek kelimesini bile unutmamıştım.”


Yıl 1961. New Bremen, Minnesota’ya yaz gelmişti. Aynı zamanda genç bir başkanı olan ülkeleri için masum ve umutlu zamanlardı. Fakat on üç yaşındaki Frank Drum ölümün onu farklı şekillerde sık sık ziyaret edeceği bir yaz geçirecekti.
Papaz babası, tutkulu bir sanatçı olan annesi, konservatuara gitmek üzere olan ablası ve yaşından çok daha olgun erkek kardeşinin başına talihsizlikler gelmeye başlayınca Frank kendini yetişkinlerin sırlar, yalanlar, ihanet ve yasak aşkla dolu dünyasında bulacaktı.
Merhametin Kıyısında görünürde bir gizem hikâyesi olsa da çok daha fazlası. Aslında talihsizliklerin bir çocuğa, ailesine ve sonunda da ufak bir kasaba halkına neler yapabileceğinin anlatısı. Hayatlarının gidişatını değiştiren o yazın üstünden kırk sene geçtikten sonra Frank’in gözünden anlatılan hikâye, erişkinliğinin eşiğinde duran bir oğlanın, dünyası etrafında yıkılmaya başlayınca ne yapması gerektiğini anlamaya çalışmasının hikâyesi. 

“Kırk yılda bir masanıza bir kitap düşer. Onu elinize alır, ilk sayfayı okursunuz. Sonra da ikinci sayfayı. Kendinizi kitaba kaptırırsınız. Merhametin Kıyısında da böyle bir roman. Bittikten sonra bile aklınızda kalacak ve hatırladığınızda kendi kendinize gülümseyeceksiniz.” 
–Huffington Post

 

 

Oregon’da büyüyen William Kent Krueger kısa bir süre Stanford Üniversitesi’nde okuduktan sonra okuldan atıldı. Uzun yıllar farklı alanlarda çalıştıktan sonra Minnesota Üniversitesi’nde çocuk gelişimi üzerine araştırma yaptı. Günümüzde tam zamanlı yazarlık yapan Krueger, 40 seneyi aşkın süredir evli olduğu eşiyle St. Paul’da yaşamaktadır.

 

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735719

ISBN : 978-605-173-571-9

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak - Kulaklı

İlgili Kitaplar