Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Meltem K'yı Kim Öldürdü?

Meltem K'yı Kim Öldürdü?

Kategori : Türk Edebiyatı > Roman

Yazar : Neslihan Acu

Editör : Tanju Anapa

Sayfa Sayısı : 400

Çıkış Tarihi : Nisan 2004

Kitap Hakkında


Meltem içinde debelendiği yoksulluk ve hoşgörüsüzlük batağından kurtulabilmek için kıvranırken, varlıklı bir ailenin oğlu olan Cihat'la karşılaşır. Cihat'ın, bahçesinde erik ağacı olan güzel evine vurulur önce, sonra da onun oyuncağı olur. Bir zamanların siyah beyaz Türk filmlerinden fırlayıvermiş gibi görünen fakir kızla zengin oğlandır sanki kahramanlarımız, ama çok önemli farklarla: Fakir kız masumiyetten uzaktır bu öyküde, zengin delikanlı da iyi yürekli ve yakışıklı değildir; aşk ise kaçanın kovalandığı mutsuz bir koşudur sadece.
Neslihan Acu, ilk romanında, kötülerin tümüyle kötü ve iyilerin tümüyle iyi olduğu, sonu herkesin hoşuna gidecek bir masal anlatmayı tercih etmiyor. Onun öyküsünde iyiyle kötü sürekli yer değiştiriyor ve masumiyet bir anda şeytanlığa dönüşebiliyor, zekâysa deliliğe! Toplumdaki hoşgörüsüzlüğün, yoksunlukların, çarpık aile ilişkilerinin, fiziksel kusurların insanları zaman zaman şiddete, ama her zaman katıksız bir yalnızlığa ittiği, acı, sert ve hüzünlü bir dünyadaki tehlikeli ilişkileri, kendine özgü bir üslup ve ustalıkla anlatıyor Neslihan Acu. Okuyucu onun sıradışı öyküsünü ve son derece iyi çizilmiş kahramanlarını kolay kolay unutamayacak.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753315739

ISBN : 975331574-0

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


canan

Hem çok sıradan hem de çok sıradışı bir şeydi okuduğum kitabın konusu.Bir türk filmi gibi başlayıp belki de herkesin yaşayabileceği gerçekleri yazmış.En kısa zamanda diğer kitaplarını da okuyacağım.Kitabı okurken resmen hayatı askıya aldım (iki gün için)Kaleminize sağlık

Berna

Gerçekten.. Öylesine başladım, bir solukta bitirdim. Çok hızlı tempo, okuyanı içine çekiyor. Değişik ve gerçek sanki.