Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Martı Jonathan Livingston

Martı Jonathan Livingston

Orijinal Adı : Jonathan Livingston Seagull

Kategori : Dünya Edebiyatı > Çizgi Roman

Yazar : Richard Bach

Çevirmen : Aslı Tümerkan

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 152

Çıkış Tarihi : Nisan 2011

34.50

Kitap Hakkında


Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı.

 
Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu.

 

 Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu. 

 

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944829670

ISBN : 9789944829670

Boyutları : 13.5x19.5

Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Ekle  

Yorumlar 


Atalay

Bu kitap çok sürükleyici bir kitap.Kitabın bitişinden etkilendim.Kısa olsada insana büyük katkısı var

Damla Tosmak

Kitabı okuduğunuz anda başka bir boyuta geçiyorsunuz. Hep düşünme ihtiyacı duyuyorsunuz.Gerçektende sindirilerek okunması gereken bir kitap...

canan

ARKADAŞLAR MARTI SONUNDA ÖZÜNE Mİ DÖNÜYOR

erdoğan

10 yıl önce kitabı okuduğumda o kadar etkilendim ki oğlumun ismini Martı koydum. İsimler insanların karakterini belirler diye düşünüyorum.

Nezahat Kural

Beni bu kadar etkileyen bir kitap okumadım. Jonathan Livingston istediğini yapabiliyor önüne ne kadar engel çıksa da. Bende ondan cesaret alarak hareket ediyorum. Bu kitabı herkesin okuması gerektiğine inanıyorum.

nurnur

20 yıl önce okudum...yasamimi altüst etti...:-) ve bu kitap beni su anki konumuma gelmeme neden oldu...tavsiye ederim okuyun ve okutun...

gkçe

hayatımı değiştiren tek kitap bence müthiş ötesi insanların mücadele etmeleri gibi çabalarının ve gayretinin sonucunu alan bir kitap

nur

en yüksekten uçan martı,en uzağı görendir.yazar söylenebilecek en anlamlı sözü zaten söylemiş.başka bir şey söylemeye gerek yok.okuyun ve kararı siz verin.....

dilan bebe

bu eseri yaz tatilinde okumuştum bence harika bir kitap herkesin okumasını tavsiye ediyorum

yeter bayram

Bu güzel eseri okuduğumda, 8 yıl önceydi gerçekten çok güzel bir kitap kendimde çok şeyler buldum. Ve doğru yolda uçmaya devam ettiğimi gördüm. İnsana çok şey öğreten bir kitap. İnsanların özgürce uçması çok güzel öncelikle ne istediğini bilmesi gerekir. Bu eserde insanın içindeki gücü ve bu güçle neleri başarabileceğinin anahtarını veriyor. Hedefleri olan insanlar hiçbir zaman uçmaktan yorulmazlar.

gözüm

Hayatımın dönüm noktası... Göklerde olmamın kaynağı... Kitabı okuduktan sonra Martı Jon ile bütünleştim, hatta onu takip etme adına şimdi bende göklerdeyim. Gökleri ve zirveyi isterseniz... Tavsiye ederim.

murat turak

Hiç Bir Şey Rastlantı Değil kitabındaki pilotluk deneyimleri bu kez bir martıya, Jonathan Livingstone'a yaşatan Richard Bach burada sınırların üzerinde "soluksuz" bir yolculuğa davet ediyordu.. Uçuşun gelebileceği o "son" nokta Budistlerin Nirvana'sına ulaşmak gibiydi.. Martı o noktaya ulaştığında artık hayatın üzerinde uçmaya başlıyordu.. Kitabın muhteşem kurgusuyla fotoğraflar arasındaki "kompozisyon"u anlamak mümkün olmuyor.. Sayfa aralarına serpiştirilmiş martı resimleri (silik ve kalitesiz baskılı) çocuk kitabı izlenimi veriyor.. La Fontain bu öyküyü görse gerçekten çok beğenirdi..

elif

Gariptir, bir saatte okunup ömür boyu hafızalarda kalan bir kitap. Jonathan kim ben, sen, o? Asıl Jonathan; sürünün peşine takılmayıp sınırsızlığın ve özgürlüğün bedellerini de kabullenip çıkabildiğin fite çıkabilmektir.

melis

Sıradan bir roman kesinlikle değil. Bence anlatılmak istenen toplum ve birey arasındaki çatışma. Ve martı j. Livington burada bir insana simgeliyor. Kaderini kendisi yazmak isteyen cesur bir insanı.

pia

Hayatımın dönüm noktasında elime aldığım bir yapıt tam yaşama umutla baktığım kanserle savaş verdiğim yıl! Martı benim için her zaman bir umut ışığı olmuştur ve her zaman da olacaktır. Jonathan ı seviyorum

semih unaldi

Livingston?un diğer martılardan dışlanınca kendine güveninin gitmeyip tam tersi çalışmalarını daha da arttırıp doğa üstü yeteneklere sahip olması anlatılıyor. Arkadaşlar Livingston?dan örnek alıp başkalarını değil de kendimizi aşmayı öğrenmeliyiz...

Yaşar ŞAN

Kendini bir martı gibi hissetmek,aşılmaz kaf dağını aşmak,önyargılardan tamamen bağımsız yaşamak,imkansızlıkları sıradan yapılan bir iş haline getirmek;Belki bu cümleler ilk başta çok anlamsız gelebilir.Ama martı'yı okuduktan sonra bunlardan fazlasını yazacağınıza eminim.Mutlaka diyeceğim kitaplardan...

sevim şahin

Ben bu kitabı öğretmenimizin verdiği bir ödevi yerine getirmek için aldım ve okudum. İyiki öğretmenimiz böyle bir ödev vermiş böylece insanların özgür olabilmesi için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini bir kez daha anladım.(şefket ev.gil tic. mes.lis. teşekür ederim zeynep hoca )

Burcu

Bence bu kitap gerçekten okunması gereken bir kitap çünkü bu kitap bir martının uçma azmini anlatıyor ben daha fazlasını söyleyemeyeceğim ama mutlaka okuyun.

Süleyman

Hayatında başarılı olmak, kendini geliştirmek, hedeflerine ulaşmak isteyen kısacası hedefleri büyük olan insanların mutlaka okuması gereken bir kitap. Muhakkak ki insanlar Martı olamazlar ama kesinlikle birer Jonathan olmaları gerek...

memati

Bu kitabı okuduktan sonra martılar gibi gök yüzünde süzülmeyi hayal ettim ve gerçekten bunun farkını yaşadım

Havva

Kararan bahçelerde özgürlüğün simgesi martılar. İnsana yaşama umudu veren martılardır bu kitapta anlatılanlar. Hayal etmeliyiz hiç bir şeyin imkansız olmadığını hayal etmeliyiz bir gün özgür martı olmayı.

Emrah Şahin

Müthiş bir kitap. Hiç bir zaman elinde bulunanla yetinmeyip her zaman daha iyisini aramak tabi bu arama sırasında önüne çıkan bütün zorluklara göğüs germek. Kurulu düzene isyan.

arzu boshwer

özgürlük söz konusu olunca mor ve ötesinden bunu yazmak geldi içimden... martı jonathan'ı şiddetle tavsiye edenlerdenim!

elıf gamze

ozgurlugun hıcbır engel tanımayacagını,bunun ınsanoglunun elınde oldugunu daha da anlamlastırdım bu kıtapla.yurudugumuz yol sonsuza dek ozgurluk mucadelesının yolu olsun.mukemmel ıdı tamamıyle...keske rıchard bach bızı duysaydı..

elıf gamze

ozgurlugun hıcbır engel tanımayacagını,bunun ınsanoglunun elınde oldugunu daha da anlamlastırdım bu kıtapla.yurudugumuz yol sonsuza dek ozgurluk mucadelesının yolu olsun.mukemmel ıdı tamamıyle...keske rıchard bach bızı duysaydı..

gamze

harika bir kitap.Bir martının kanatlarıyla bütünleşen özgürlük duygusu,sizi gökyüzünün cezbedici güzelliğine taşıyacak.Kendinizi Martı Jonhattan'ın yerine koyun ve hayal edin.Önceleri sessiz bir kayıp,sonraları "özgürlüğün" ta kendisi...

gamze

harika bir kitap.Bir martının kanatlarıyla bütünleşen özgürlük duygusu,sizi gökyüzünün cezbedici güzelliğine taşıyacak.Kendinizi Martı Jonhattan'ın yerine koyun ve hayal edin.Önceleri sessiz bir kayıp,sonraları "özgürlüğün" ta kendisi...

Engin Fidan

Martı şu ana kadar okuduğum öyküler arasında en iyi olanı. Hayatta her şey istek ve çabayla olur.Aslında kedimize koyduğumuz hedefler sadece bir hiçtir.

merve

içinde özgürlük adına çok şey var okunması gereken bir kitap

Merve EVİRGEN

GERÇEKTEN MÜTHİŞ Bİ KİTAP... çok sade ve yalın bi dille anlatılmış.buna kanıt olarak bu kitabı sadece bir akşamda bitirdiğimi yazıyorum. kitabın işlediği konu ise-yani özgürlük,özgürlük,yine özgürlük ve eşitlik duygusu- ise okuyanı onu uygulamaya zorluyor.herkese şiddetle tavsiye ediyorum!!!!! bu klasiği okumayanlar gerçekten çok şey kaybederler!!espri diye değil; gerçekten özgürlüğü keşfedemezler!!!

ELİF & GAMZE

bize göre gerçekten güzel bir kitap. biz bu kitabı bir özgürlük abidesi olarak tanımlıyoruz. insanların her yönüyle toplumda yaşanan sorunların aşılabileceğini anlatan bir kitap. kişilerin hiç fark etmeden yitirdiği özgürlüğü yeniden bulunduğu bir yapıt

Hazal Sönmez

Yenilikçiliği, özgürlüğe düşkünlüğü ve öğrendiklerini paylaşma hırsıyla çırpınan ,bu uğurda mücadele verirken toplum baskısına karşı koymayı bilen insanların kitabı bu.Ve kabuğundan çıkamayanların martı Jonathan Livingston' dan alacakları ilk dersin romanı.Mutlaka okuyun derim :)

ELİF NESLİHAN

İnsan olarak hiç farketmeden kaybettiğimiz özgürlüğün tadını bir martının kanatlarında yeniden bulduran bir yapıt...nerede olduğumuzu ve nerede olmamız gerektiğini öğreten bu tür yapıtlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

ceronimo 53

Bu kitabı okurken adeta özgür olmak ve uzaklaşmak zirveye ulaşmak istiyorsunuz... Kendinizi öyle bir kaptırıyorsunuz ki zaten kısa bir kitap bunun için hemen bitiyor üzülüyorsunuz. İnsanın bazı şeyleri başarabilmesi için özgürlük bunu da elde etmek için de büyük bir çaba harcamanız gerekiyor.

Ahmet

Valla uzun lafın kısası ben size bu kitabı okuyun derim... Gerçekten okumaya değer. Siz bu sayfada başkalarının yorumunu okuyana kadar bu kitabı okuyun ve siz yorumunuzu kendiniz yapın.

Nihan

Richard Bach'la tanışmam lisede okurken olmuştu ve onun kitaplarının hayatıma olan etkilerini çok geç keşfettim. İlk heyecanla Martı'yı ve Sonsuza Uzanan Köprü'yü okumuştum ve hayatımda okuduğum en güzel kitaplar olduğunu düşünmüştüm. Ardından mavi tüy geldi, içimi kıpır kıpır yaptı ve varlığımın en derinlerinde bir ışık yaktı. O ışık ki yıllar boyunca büyüdü büyüdü ve diğer insanlara da o ışığı yakmalarına yardım etmek için inanılmaz bir istek ve heyecan verdi bana. Richard Bach'ın hayatımda oynadığı gerçek rolü belki hiç bir zaman anlayamayacağım ama sezgilerim bana onun büyük bir bilge olduğunu ve insanları aydınlatmaya devam ettiğini gösterdi...

elif

Ben bu kitabı bir ödev vasıtasıyla okudum. Ama okuduktan sonra öğretmenime teşekkür ettim. Ben bu kitapta bir martının uçma özgürlüğü olmasına rağmen özgür olmadığını ve tamamen özgür olmak istediği için elinden ne geliyorsa yaptığını anladım. Yani her kim olursak olalım bir şeyi ne kadar içten istersek, o zaman her şeyi göze alıp bu isteğe biraz zamanımızı alsa bile, düşe kalka elbet bir gün mutlu sonuca ulaşabiliriz yeter ki sabırlı olalım... Bana öğretmenim tavsiye etti, bende size bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum...

burak koz

Kendinden emin ve azimli kendinin diğerlerinden farklı olduğunu yaptıklarıyla kanıtlıyor zaten.

burcu mısırlı

Richard Bach serüveni aslında Martı ile başladı. Bu kitaptan önce Richard Bach kimdir, nedir bilmiyordum. İncecik bir kitap olmasına karşın, sayfalarca gerekli gereksiz şeylerin anlatıldığı kitapların yanında bir yol gösterici, bir harita misali. Serüven önce göklerde başlıyor, herkesin hayat mücadelesini anlatırken insanlarınkiyle bağdaştırmak o kadar kolay ki. Bulunduğu duruma başını eğenler, kabullenenler ve Jonathan gibi başkaldıranlar... Richard bacbh aslında Martı?dan sonra da devam etti. Güvenlikten kaçış, insanların kendisinden nasıl kaçtığını; bir, bütün insanlığın aslında bir olduğunu anlattı. Ve daha bir sürü kitabıyla beraber hep anlatılan, gösterilen insanların veya martıların yaşam savaşı, her şeyi olduğu gibi kabullenmenin neler getirip, neler götüreceği. Richard Bach bütün kitaplarında insanı bambaşka sorgulamalara götürürken, varolan ve farkında olmadığımız bütün gerçeklikle bizi yüz yüze getiriyor. Eğer gerçeğe hazırsanız, kitabın sayfalarını çevirebilirsiniz...

ELİF NESLİHAN / TRABZON

İnsan olarak hiç farketmeden kaybettiğimiz özgürlüğün tadını bir martının kanatlarında yeniden bulduran bir yapıt...nerede olduğumuzu ve nerede olmamız gerektiğini öğreten bu tür yapıtlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Hazal Sönmez / İstanbul

Yenilikçiliği, özgürlüğe düşkünlüğü ve öğrendiklerini paylaşma hırsıyla çırpınan, bu uğurda mücadele verirken toplum baskısına karşı koymayı bilen insanların kitabı bu.Ve kabuğundan çıkamayanların martı Jonathan Livingston' dan alacakları ilk dersin romanı. Mutlaka okuyun derim :)