Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Leydi Elizabeth / Bakıre Kralıce

Leydi Elizabeth / Bakıre Kralıce

Orijinal Adı : The Lady Elizabeth

Kategori : Bestseller > Tarihi roman

Yazar : Alison Weir

Çevirmen : Elif Nihan Akbaş

Editör : Aslı Güçlü

Sayfa Sayısı : 536

Çıkış Tarihi : Aralık 2009

27.50
SATIŞ DIŞI

Kitap Hakkında


Alison Weir Dokuz Günlük Kraliçe'den sonra bu kez de I. Elizabeth'in, tarihin en olağanüstü kadınının Kraliçe olmadan önceki yaşam hikâyesine değiniyor
Hem de bunu Tudor İngilteresi'nin kalbine inerek yapıyor.
İhtişamlı VIII. Henry figürü Elizabeth'in çocukluk yıllarını ciddi anlamda etkilese de bunda diğer isimlerin de çok ciddi bir payı var: Kardeşi Edward, sert ve mutsuz Kral Edward. Ablası Mary, ölümcül tehditler sunarak tarihe Kanlı Mary olarak damgasını vuran Kraliçe Mary. Dizginlenemeyen hırsları ile politik entrikalar çeviren, uslanmaz Thomas Seymour. Ve kaderinde belki de en büyük payı oluşturan annesi, o cezbedici kadın, VIII. Henry tarafından idama mahkûm edilen Anne Boleyn.
Leydi Elizabeth, Alison Weir'in usta kalemi sayesinde bilinen gerçeklere bağlı kalınarak hikâyeleştirilmiş olup tarihin en derinlerinde saklı kalan söylentilerle yeniden hayat bulmuştur. Dram ve trajedinin iç içe geçtiği bu romanı zevkle okuyacak Ya olduysa demekten kendinizi alamayacaksınız.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944822206

ISBN : 994-482-220-6

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


gozde

dokuz günlük kraliçe tudor serisininden okudugum son kitaptı. lady elizabethin de çıkmasını büyük bir arzuyla bekliyordum. şimdi ona kavuştuğumuza göre sırada alison weir diğer kitaplarınıda sabırsızlıkla bekleyebiliriz sanırım. umarım epsilon yayınları yazarın diğer eserlerini özelliklede the fall of anne boleyn kitabınıda yayınlama kararı alır.

Dolunay

Ben boleyn kızı ve tüm serisini okudum tam anlamıyla muhteşemdi bu kitabı alamıyorum çünkü çok pahalı biraz ucuzlatsanız öğrenciyiz nede olsa . okumak da istiyoruz . yani bize illaki okumayın mı diyorsunuz lütfen yorumumu koymanızı istiyorum ki dikkate alınsın

Defne

Alison Weir'ın Dokuz Günlük Kraliçe'sini okudum, muhteşemdi. Uzun zamandır bu kitabın çıkmasını bekliyordum. Sonunda! Teşekkürler Epsilon.