Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kuyu

Kuyu

Orijinal Adı : The Muse

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Jessie Burton

Çevirmen : Nil Bosna

Editör : Şebnem Soral Tamer

Sayfa Sayısı : 384

Çıkış Tarihi : Mayıs 2019

64.50
“Bundan böyle hiçbir öykü, biricik öyküymüş gibi anlatılmasın.”

Kitap Hakkında


Beş yıl önce Trinidad’dan İngiltere’ye gelen Odelle Bastien’in yaptığı ilk şey, yaşayabilmek için bir iş bulmaktı. Böylece çocukluk arkadaşı Cynth’in önerisiyle bir ayakkabıcıda çalışmaya başladı, ancak ayak parmakları olmayan birine servis vermek zorunda kaldığı gün daha iyi bir iş bulması ve kendini asıl tutkusu olan yazarlığa adaması gerektiğinden emin olmuştu. Temmuz ayının en sıcak günlerinden birinde Skelton Sanat Enstitüsü’nün mermer basamaklarını tırmanıp henüz kabul edildiği yazmanlık görevine başlamak için can atan Odelle’in hayatı, o büyük kapıları aralar aralamaz değişecekti… Hem de hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir biçimde! 

 

Gizemli, karanlık atmosferiyle ona bakanları büyüleyen ve onlarca yıldır kayıp bir tablonun ortaya çıkışı, Kuyu’nun benzersiz olay örgüsüne ve farklı zamanlarda yaşanmış iki hikâyeye birden yön veriyor. Bu sayfaların içinde iki farklı roman olduğunu göreceksiniz; insanlık tarihin türlü mezalimlerine tanıklık edenlerin bir kuyu kadar karanlık öykülerine açılan iki kapı. Hangisini aralayacağınıza ya da hangisine inanacağınıza yalnızca siz karar verebilirsiniz. Yine de John Berger’ın, yol boyunca yardımı dokunabilecek o sözlerini hatırlatmakta fayda var: 

 

1982 yılında Londra’da doğan Jessie Burton, Oxford Üniversitesi ve Central School of Speech and Drama’da eğitim görmüştür. Halen oyunculuk ve köşe yazarlığı yapan Burton, Londra’da yaşamaktadır.

 


Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786051735795

ISBN : 978-605-173-579-5

Boyutları : 13,5 x 21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar