Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kötü Kraliçe

Kötü Kraliçe

Orijinal Adı : The Bad Queen

Kategori : Gençlik Kulübü

Yazar : Carolyn Meyer

Çevirmen : Ezgi Arıkan

Editör : Nihal KUŞHAN

Sayfa Sayısı : 368

Çıkış Tarihi : Kasım 2010

Kitap Hakkında


Ödüllü yazar Carolyn Meyer'den eleştirmenlerce de beğenilen Genç Soylular serisinin ilk kitabı Kötü Kraliçe

Marie Antoinette mitinin ötesine geçerek gerçek Antoinette'in kişiliğini, erdemleriyle olduğu kadar hatalarıyla da keşfederek derinlemesine ele alan Meyer'den vazgeçilemeyecek kitapların ilki!
Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler.
Fransa'da, insanlar açlıktan ölüyordu ve ekmek yoktu. Kraliçe Marie Antoinette ise pahalı ipekler ve mücevherler içinde, kule gibi yükselen saç modeliyle, taşlı yelpazesini şaklatarak o meşhur küçümseyici cümleyi sarf etti. Hikâye böyle. Aslında bunu hiç söylemedi. Hikâyenin kaynağıyla ilgili bunu kimin söylediği, pastanın tanımı, kelimelerin dile getirildiği koşullar ve hatta dile getirilip getirilmediği şiddetli tartışmalar senelerce sürdü. Sık sık tekrarlanan bu söylem, davranışlarıyla Fransız Devrimi'ni ateşleyen zalim Kraliçe Marie Antoinette mitinin de bir parçası oldu.Peki, Marie Antoinette genelde betimlendiği gibi kalpsiz biri miydi? Sofia Coppola'nın 2006 yılındaki Marie Antoinette isimli filminden sonra, bu soru, daha çok tartışılır oldu Kötü Kraliçe Marie Antoinette

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789944823449

ISBN : 9789944823449

Boyutları : 135x210

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle