Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kış

Kış

Orijinal Adı : Winter

Kategori : Dünya Edebiyatı > Roman

Yazar : Ali Smith

Çevirmen : Seda Çıngay Mellor

Editör : Olcay Mağden Ünal

Sayfa Sayısı : 256

Çıkış Tarihi : Kasım 2020

44.50
“İster kâğıt üstünde mürekkep olsun ister dijital baskı, yazılı her harf kendi izini bırakır, hepsi bir tür patika, bir tür vahşi hayvan izidir.”

Kitap Hakkında


Mevsimlerden kış. Herkesin kendi iç dünyasına döndüğü, eteklerdeki tüm taşların döküldüğü bir zaman. Booker edebiyat ödülü adayı Ali Smith,

Mevsim Dörtlemesi’nin ikinci kitabında kelimelerini kar gibi üstümüze yağdırıyor. Bugünümüz tüm o sahte gerçekliğiyle, geçmişimiz de çıplak bir duvar gibi karşımıza dikiliyor. Fantezi alegoriyle iç içe geçerken Smith, dört farklı hayatı tek bir eve davet ediyor. Kapıları kapatıp bu malikâneyi bir karküresi gibi sallıyor. Nihayetinde geçmiş geleceğe bürünürken hakikat açığa çıkıyor.

Kış, Ali Smith’in hayranlık uyandıran hayal gücünün filtresinden geçerek önümüze serilen, mizah ve ciddiyetin, toplum ve siyasetin, düzen ve baskının el ele verdiği bir hikâye.

 

Tam da ihtiyaç duyduğumuz mizah, mutluluk ve umutla harmanlanmış bir hikâye.”

           – The Independent

 

“Parçalanmış bir ev, parçalanmış bir aile; Smith’in hikâyesi karanlıklara gömülse de buz tutan toprağın altında az da olsa umut var.”

            – The Times

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9786257994149

ISBN : 978-625-799-414-9

Boyutları : 13,5*21 cm

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar