Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Kimse Sormazsa Ben Sorarım

Kimse Sormazsa Ben Sorarım

Kategori : Hayatın İçinden

Yazar : Ayşe Arman

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 352

Çıkış Tarihi : Ekim 2003

Kitap Hakkında


"Röportaj deyince benim aklıma 'soru sorma sanatı'ndan çok 'merak etmek' geliyor. İnsanların merak ettiğim yanlarını anlamaya çalışmak ve başkalarıyla paylaşmak. Neden böyle bir ihtiyaç duyuyorum? Hiç bilmiyorum. Ben meraklı biriyim. Bu işi yapmamın yegâne sebebi bu. Soru sormaktan utanıyorum. Benim için sorulamayacak soru da yok aslında. Eğer merak ediyorsam, kafamdan geçiriyorsam sormamam için bir neden var mı? Bence yok. Peki ayıp var mı? Bence ayıp da yok. Tek ayıp, samimiyetsizlik, yani düşündüğünü ayıp olur diye sormamak..."
On yıldır röportajları yayımlanan Ayşe Arman, halen Hürriyet Gazetesi'nde çalışıyor. Tüm bu çalışmaların içinden seçilen 46 röportaj okuyucuyla buluşuyor. Röportaj yapılan isimler ise şöyle: Mehmet Ağar, Ahmet Atlan, Fatih Altaylı, Oğuz Aral, Ercan Arıklı, Hülya Avşar, Süreyya Ayhan, Ayhan Çarkın, Kaya Çilingiroğlu, Emin Çölaşan, Christoph Daum, Süleyman Demirel, Özcan Deniz, Sabri Doğan, Mehmet Ali Erbil, Zeynep Everi, Karen Fogg, Engin Geçtan, Hasan Gökçe, Cemil İpekçi, Mahmut Kahraman, Tamer Karadağlı, Halis Kuralay, Perihan Mağden, Cem Mumcu, Murathan Mungan, Meral Okay, Makbel Oytay, Ertuğrul Özkök, Orhan Pamuk, Johannes Rau / Christina, Rus Fahişe, Işılay Saygın, Gülriz Sururi, Fadime Şahin, Ferhan Şensoy, Rauf Tamer, Sadun Tanju, Tarkan, Leyla Tekül, Hikmet Tosun, Reyhan Uzuner, Yılmaz Erdoğan / Beyaz / Cem Yılmaz, Hıncal Uluç, Güler Yücel.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753314886

ISBN : 975331488-4

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


tuba tuluk

Gerçekten süper. Türkiye'de köşe yazılarını takip ettiğim 2 insandan birisi. Seni çok seviyorum. İki kitabını da okudum. İkisi de çok güzel. Kendine iyi bakman dileğiyle bana nail atarsan çok sevinirim. tuba-raul@firma.com bu arada ben Tuba.

sinem ozyaniklar

Çıkarttığınız 2 kitabı da okudum ikisinde de kendimi buldum ve size kendimi çok yakın hissettim. Sanki sizi 40 yıldır tanıyormuşum gibi! Sizden yeni kitaplar bekliyorum. Kitabinizi şubatta okumama ve kitap hastası olduğuma rağmen sizin son kitabınızdan sonra hiç bir kitabı okuyamıyorum. Hiçbir kitap beni bu kadar mutlu etmemişti! Bir gün tanışmak dileğiyle... Kıbrıs?tan Sinem :)

serap gül

ayse arman sana bayılıyorum gercekten mükemmelsin tabi kitabında.

arda

bi daa b daa okuyorum ama müthiş ötesi olmuş ya.yıpratıyolar boşuna.harcanıyo o buralarda.en sewdiim 2. kitap olmaya hak kazandı;birincisi de kimse okumazsa ben okurum.

adnan

kendisi gibi..

arda

yorumumuz mu ?pardon yannış mı duydum? ayşecezimiz hangi tür kitap yazsa arkasındayız. kitap da çok hoş sorular we isimler acaip ollmuş

Mustafa

mrb... kitabınızdaki kişilere sooru sordum demek için değil sadece o kişi hakkında bilgi edinmek için o kişi hakkında bir şeyler öğrenmek için sorduğunuz için size teşekkür ediyorum.. 'bana niye teşekkür ediyorsun' deme çünkü gerçekten harika olmuş monotonluktan çıkmış yazarları sevdiğimden gerçekten harika yani. bana bu kitap bir kabak tatlısının üzerindeki kaymak kadar tatlı geldi... gerçekten teşekkürler... Mustafa...

TEZVARAN

Sayın Arman'ın röportajlarını toplu halde okumak; kaçırdıklarımı da yakalamamı sağladı. Yeni insanlarla tanışma fırsatını kaçırmayın derim. Kolay değil o kadar insana sorulacak farklı sorular bulma ve onların dünyalarına girmek. Tavsiye ederim alın!

Aslı

Çarpıcı, çünkü yıllardır tek yönlü tanıdığımız kimselerin çok farklı özellikleri ile karşılaşıyorsunuz. İstanbul'da yaşıyorsanız eğer iyi bir yol arkadaşı. Trafik'in keşmekeşinden uzak tutan röportajlar var içinde. İyi bir yolculuk kitabı.

ZEHRA

Gerçekten okunmaya değer bir kitap.

mehmet zahit sunay

Evet kitap gerçekten ilgi çekici, Ayşe Arman yılların tecrübesi hernekadar soru sormaktan utanıyorum dese de kitapta çok hoş sorular röportajlar var. Kitabı diğerlerinden ayıran özellikse bu kitap bir röportaj kitabı hemde tüm içtenliği ve dürüstlüğüyle. Okurken ne okuduğunuzu hissettiren bir kitap tavsiye ederim.